انشا درباره درد دندان (صفحه 63 نگارش پایه هفتم)

انشا درباره درد دندان (صفحه 63 نگارش هفتم) با رعایت ساختمان بند

27 نوامبر 2020
1
4.1
(28)

انشا درباره درد دندان (صفحه 63 نگارش پایه هفتم)

انشا با موضوع درمورد درد دندان با رعایت ساختمان بند

پایه هفتم – درس پنجم – صفحه ی ۶۳ – درد دندان

انشا درباره درد دندان (صفحه 63 نگارش پایه هفتم)

رسانه تفریحی سنتر در این مطلب به یکی از موضوع های انشا صفحه 63 کتاب نگارش پایه هفتم– درس پنجم پرداخته است و در ادامه چند نمونه انشا با موضوع (درد دندان) برای شما دانش آموزان عزیز آماده کرده است ….

انشا درمورد درد دندان- شماره 1

مقدمه : درد دندان یکی از سخت ترین و عاجز کننده ترین درد ها است . دردی که باعث بی حوصلگی ، عصبانیت ، تغذیه کم ، بی خوابی و هزاران مسئله دیگر می شود . این درد از آن نوع درد هایی است که باید خوب به آن توجه کرد .

بدنه : در اولین لحظه ای که درد دندان شروع می شود ، افسوس و پشیمانی غالب ترین حس ما است . لحظه هایی را که نوشابه و شکلات می خوردیم ، شب ها مسواک نمی زدیم و بی توجهی هایی که به دندان هایمان می کردیم از جلوی چشم ما یکی یک می گذرند افسوس که این ها تاثیر خوشا را گذشته غرق کده اند.در هرحال باید خودمان را از از منجلاب پشیمانی بیرون بکشیم و زیاد در آن نمانیم .

اینجاست که شروع می کنیم به پیاده سازی این ضرب المثل که ” ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است “. بعد از هر وعده غذایی ؛ مسواک زدن ، نخ دندان ، آب نمک ، و اجتناب از نوشابه و شکلات و … نمونه هایی از فعالیت های ما هستند که انجام بدهیم تا شر این درد را کم کنیم . چه بسا خرابی دندان ها جدی است و با این کار ها می توان آن را از بین برد . به هر حال ، انسان با امید زنده است و با امید زندگی می کند. نا امیدی عین مرگ است و این امید به آینده است که انسان را زنده نگه می دارد .

اگر همچنان درد دندان دست از سر شما برنداشته است و در رنج و عذاب هستید ، کار سختی در پیش دارید ؛ باید تاوان بدهید ، تاوان بی توجهی ها و نا مراقبتی هایی که در حق دندانتان کرده اید . دندان پزشک ، آخرین راه شماست.مبلغ زیاد ، درد و هز همه مهمتر ، دندانی که دیگر مثل روز اول نیست . آری ؛ حواستان بیاد جمع می بود و فکر این روز را باید سال ها پیش می کردید . دندانی که یا نیست و اگر هم هست ، با مواد شیمیایی پر شده و مثل قبل نیست .

نتیجه : زندگی ما انسان ها هم دست مثل قضیه دندان درد ماست.در زندگی با مشکلات فراوان روبرو می شویم ، غفلت می کنیم ، بی توجهی می کنیم و در نهایت شکست می خوریم ولی این شکست نباید مارا از پای در بیاورد.باید از شکست ها درس بگیریم و حواسمان را جمع جمع کنیم تا دیگر شکست را تکرار نکنیم .

**********

انشا درد دندان – شماره 2

مقدمه :

دندان پرکاربرد ترین اعضای بدن است و ما هر روز برای غذا خوردن از دندان استفاده می کنیم ولی دندان درد یکی از مشکلات داشتن دندان است کمر درد و دندان درد جز پر درد ترین درد های بدن محسوب می شوند.

بدنه :

اصولا هر انسان در زندگی خود حداقل یک بار درد دندان را احساس کرده است دردی بسیار شدید است که برخی ها نمی توانند این درد را تحمل کنند و سریع دندان خود را میکشند کشیدن دندان های شیری بسیار راحت است ولی دندان های اصلی که پس از دندان های شیری ایجاد میشود ریشه بسیار طولانی دارند و هر کسی نمی تواند به تنهایی دندان های اصلی را بکشد و باید حتما به دندانپزشک مراجعه کنند.

وقتی دندان درد می گیرد انسان با دو شیوه عمل می کند افرادی که پول زیادی دارند می‌روند و دندان خود را ترمیم می کنند و افرادی که پول درمان دندان خود را ندارند به  دندانپزشک می‌روند و با مبلغی کم درخواست می دهند که دندان آنها کشیده شود.پول کارهای معجزه‌آسایی انجام میدهد شما مشاهده می کنید که دندان بعضی از فوتبالیست ها در مسابقه فوتبال کلن از جا کنده میشود ولی ما همان فوتبالیست را در بازی بعدی با دندان سالم مشاهده می کنیم علم پزشکی اینقدر پیشرفت کرده است که دندان های مصنوعی را جای دندان های اصلی در دهان قرار می دهند به گونه ای که اصلاً انسان عادی تفاوت آنها را تشخیص ندهد.

بازه زمانی که انسان دندان درد می گیرد بین ۳ سال تا آخر عمر می باشد اصولا درد دندان های شیری بسیار کمتر از درد دندان های اصلی است وقتی یکی از دندان های اصلی درد میگیرد چون ریشه آن تا فک انسان منشعب شده است نسبت به دندانهای شیری که ریشه ضعیفی دارند دردش بیشتر است.

هزینه مراقبت از دندان بسیار کمتر است درمان دندان است ما تنها با یک مسواک و یک خمیر دندان می توانیم تا آخر عمر از دندانهای خودمان مراقبت کنیم انسان هایی هستند که از زمان های کودکی مداوم مسواک زده اند و در سن ۶۰ سالگی حتی یک دندان خراب نیز ندارند و موقع خوردن شکلات و مواد ترش دندان آنها درد نمی گیرد مسواک زدن کار سختی نیست ولی مداومت در مسواک زدن کار سختی است ولی پس از مدتی عادت می شود و انسان اتوماتیک به روشویی رفته و مسواک می زند.

**********

انشا درمورد درد دندان– شماره 3

در زندگی هر چیزی در جا و مکان خاص خود قرار دارد و همه چیز با نظم و ترتیب خاص چیده شده . و بر اساس این نظم همه کار ها ثبت است و در زمان خاص خود باید انجام شود در صورت نا هماهنگی جای خالی آن حس می شود و موجب اختلال در کار ها می شود . دندان ها نیز در دهان دارای نظم خاص و وظیفه ی معینی هستند که در صورت عدم وجود یا ناتوانی به مشکل بر می خورد. همانطور که گفته شد دندان ها هر کدام در جای مخصوص خود قرار دارند که با خالی شدن یکی از دندان ها چه از نظر انجام وظیفه و چه از نظر زیبایی به طور کامل به چشم می آید و جای خالی آن حس می شود .با خالی شدن دندان تا مدتی قسمت خالی شده قابل لمس است و با خوردن زبان به آن قسمت احساس نا خوشایندی به آدم دست پیدا می کند و یا غذا در جای خالی گیر می کند و به لثه آسییب می رساند و باعث ازار و ما می شود.

بنا براین نتیجه می گیریم حتی با خالی شدن یک دندان خیلی از کار ها اختلال پیدا می کند وای به ان روزی که در کار های بسیاری مهم تر اختلال پیدا کند.


صفحه بعد :
بازنویسی حکایت صفحه ۶۶ نگارش هفتم (حکایت نگاری شخصی خانه به کرایه گرفته بود)

4.1 / 5. امتیازات: 28

اپلیکیشن تفریحی سنتر
 • مطالب مشابه
 • برچسب ها
 • دیدگاه ها1

افزودن دیدگاه

 • آواتار کاربر امین لواسانی
  امین لواسانیمهمان
  2020-12-20 16:48

  عالییییییییییییی

افزودن دیدگاه

 • آواتار کاربر امین لواسانی
  امین لواسانیمهمان
  2020-12-20 16:48

  عالییییییییییییی

افزودن دیدگاه

 • آواتار کاربر امین لواسانی
  امین لواسانیمهمان
  2020-12-20 16:48

  عالییییییییییییی