1000957 291

نحوه و زمان اعتراض به نتایج امتحانات نهایی ۱۴۰۰ + اعلام نتایج اعتراضات امتحان نهایی 1400

20 می 2021
1
5
(2)

نحوه و زمان اعتراض به نتایج امتحانات نهایی 1400 | امتحان نهایی ۱۴۰۰

زمان و نحوه اعتراض به نتایج امتحان نهایی ۱۴۰۰

نتایج اعتراضات امتحان نهایی 1400

زمان و نحوه اعتراض به نتایج امتحان نهایی ۹۹

امتحانات نهایی پایه دوازدهم معمولا هر سال در خرداد ماه برگزار می شد و نتایج امتحانات نیز تا آخر خرداد اعلام می گردید . اما در سال1400، به دلیل گسترش ویروس کرونا و تعطیلی طولانی مدت مدارس ، امتحانات نهایی پایه دوازدهم نیز به تعویق افتاد و از 17 خرداد ماه آغاز شد .

امتحانات نهایی خرداد ۹۹ تا 16 تیر ماه ادامه خواهد داشت و در تاریخ 16 تیرماه آخرین امتحان نهایی دوازدهمی ها برگزار خواهد شد . بعد از این تاریخ ، دانش آموزان می بایست منتظرنتایج امتحانات نهایی باشند که معمولا دو هفته بعد از پایان امتحانات اعلام می شود . در خرداد ماه سال 1400 ، انتظار می رود نتایج امتحانات نهایی حدود 1 الی دو هفته بعد از شانزدهم تیر ماه ، یعنی اواخر تیر و یا در هفته اول مرداد اعلام شود .

در این میان ، برخی از دانش آموزان با توجه به این که نتایج امتحانات نهایی می تواند تاثیر مثبتی رو کنکور هم داشته باشد ، ممکن استبه نتایج خود اعتراض داشته باشند . این دانش آموزانمی توانند بلافاصله بعد از اعلام نتایج ، اعتراض خود نسبت به نتیجه امتحانات نهایی ۹۹ ثبت نمایند که در ادامه این مقاله به زمان و نحوه اعتراض به نتایج 1400 و زمان اعلام نتایج نهایی پس از اعتراض پرداخته ایم .

نحوه و زمان اعتراض به نتایج امتحانات نهایی 1400

دانش آموزانی که از نحوه تصحیح و نمره دهی برگه های امتحانات نهایی خود راضی نیستند ، می توانند در یک بازه زمانی مشخص اعتراض خود بهنتایج امتحانات نهاییرا ثبت نمایند. مهلت اعتراض به نتایج امتحانات نهایی معمولا تا 5 روز الی یک هفته پس از اعلام نتایج اولیه می باشد .

زمان اعلام نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم خرداد ۹۹ هنوز اعلام نشده است اما با توجه به تاریخ برگزاری آخرین آزمون در 16 تیر ماه 1400 ، و زمان لازم برای تصحیح برگه های امتحانی وثبت نمرات در سامانه سناد توسط آموزگاران ، پیش بینی می شود نتایج امتحانات ، اواخر تیر ماه اعلام شود .

در حال حاضر ، زمان اعتراض به نتایج امتحانات نهایی خرداد ۹۹ ، اعلام نشده است . اما به محض اعلام زمان اعتراض به نتایج در این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد .

هر سال نتایج امتحانات نهایی به صورت حضوری اعلام می شود و دانش آموزان می بایست برای دریافت نتایج امتحانات نهایی خود به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه کنند . هم چنین اگر دانش آموزی قصد اعتراض به نتایج امتحان نهایی را داشته باشد می بایست با مراجعه به مدرسه به صورت حضوری این کار را انجام دهد .

البته با توجه به شیوع ویروس کرونا ، احتمال دریافت کارنامه از سایت همگام وجود دارد و این احتمال نیز وجود دارد که بستری برای ثبت اعتراض به نتایج امتحان نهایی 1400در سامانه همگام مدارس فراهم شود .

هم چنین لازم به ذکر است مطالعه سوالات هر امتحان همراه با پاسخنامه می توانند به شما کمک کند تا از نتایجامتحان خود مطمئن بوده و در صورتی که اطمینان دارید نمره بالاتری دریافت می کنید اعتراض خود را ثب نمایید . بدین منظور در ادامه توصیه می کنیم مقاله نمونه سوالات امتحانات نهایی هرماه با پاسخنامه آن را مطالعه و سوالات مورد نظر خود را دانلود و مشاهده نمایید .

اعلام نتایج اعتراض به امتحانات نهایی 1400

پس از پایان بازه زمانی اعتراض به نتایج امتحانات نهایی ، اعتراضات در مرحله رسیدگی قرار می گیرد و برگه های امتحانی که به آن ها اعتراض شده باشد مجددا مورد بازبینی قرار می گیرد و اگر اشکالی به وجود آمده باشد برطرف می شود . بعد از پایان این فرآیند و بررسی اعتراضات ، نتایج نهایی امتحانات از سوی مدرسه تحصیل اعلام می شود .

مانند نتایج اولیه ، نتایج نهایینیز به صورت حضوری در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد اما پیش بینی می شود امکان مشاهده نتایج امتحانات نهایی خرداد ۹۹ پس از بررسی به اعتراضات در سامانه همگام مدارس و یا در برنامه شاد وجود داشته باشد .

 

5 / 5. امتیازات: 2

اپلیکیشن تفریحی سنتر
 • مطالب مشابه
 • برچسب ها
 • دیدگاه ها1

افزودن دیدگاه

 • آواتار کاربر Y
  Yمهمان
  2020-07-13 12:59

  زمان اعتراض تا کیه؟؟؟ من رفتم مدرسه میگه زمان اعتراض تموم شده

افزودن دیدگاه

 • آواتار کاربر Y
  Yمهمان
  2020-07-13 12:59

  زمان اعتراض تا کیه؟؟؟ من رفتم مدرسه میگه زمان اعتراض تموم شده

افزودن دیدگاه

 • آواتار کاربر Y
  Yمهمان
  2020-07-13 12:59

  زمان اعتراض تا کیه؟؟؟ من رفتم مدرسه میگه زمان اعتراض تموم شده