شعر گردانی ص 103 نگارش یازدهم

پاسخ شعر گردانی صفحه 103 نگارش یازدهم (ز کوی یار می‌آید ،نسیم باد نوروزی)

8 اکتبر 2020
0
3.7
(142)

شعر گردانی صفحه ی 103 نگارش پایه یازدهم

معنی و مفهوم ز کوی یار می‌آید،نسیم باد نوروزی/از این باد ار مدد خواهی،چراغ دل برافروزی

http://up.tafrihicenter.ir/view/2393138/%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D8%B4%D8%B9%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B5-103-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%DB%8C%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%87%D9%85.jpg

رسانه تفریحی سنتر در این مطلب به شعرگردانی صفحه 103 کتاب نگارش پایه یازدهم  پرداخته است و در ادامه چند نمونه پاسخ برای شما دانش آموزان عزیز آماده کرده است ….

نگارش پایه یازدهم شعرگردانی صفحه۱۰۳

«ز کوی یار می آید، نسیم باد نوروزی از این باد ار مدد خواهی چراغ دل برافروزی»

در زندگی فرصت ها و لحظه ها بدون خبر می آیند و می گذرند بدون آنکه خبری دهند و تو را مطلع سازند. آن لحظه تویی که باید فرصت زندگیت را بگیری و غنیمت شماری و به وسیله ی آن چراغ دل خود را روشن و امیدوار کنی.. دقیقا مانند نسیم بهاری ملایم و بی صدا می آید و می گذرد بدون هیچ صدا و هیچ هشداری. همیشه که از این فرصت ها برایت پیش نمی آید و در قلبت را نمی کوبد تا تو نیز در قلبت را باز کنی و کلید روشنائیش را فشار دهی. تنها فرصت های کمی برای روشن کردن و پر کردن قلبت از امید و آرزو فراهم می شود و تو باید با بیشترین دقت و نگاهی آگاه و موشکافانه فرصت های خوب را از فرصت های بد جدا کنی و بهترین آن را انتخاب کنی. همیشه باد نوروزی نوید بهار و شگوفایی و زیبایی و عطر و بوی گل را به همراه خود دارد و نشان دهنده ی نوآوری و آبادانی می باشد. دقیقا همان فرصت بزرگ زندگیت که با آمدنش همچون باد نوروزی علاوه بر روشن کردن دلت تو را سرشار می کند از عطر و زیبایی بهاری و با گل های رنگارنگ دلت را پر می کند از انرژی مثبت و دیدی مثبت و قلبت را از سیاهی ها و انرژی منفی دور می کند و تبدیل می شود به قلبی روشن و پر از نور و روشنایی.

بنابراین از این بیت زیبای حافظ باید درس بگیریم و در قلبمان را رو به سیاهی ها و تاریکی ها ببندیم و با استفاده از فرصت ها خوب و انتخاب آن ها قلبمان را پر کنیم از امید و روشنایی و حس خوب تا دنیا به ما لبخند بزند و هر روزمان پر شود از روزها و بادهای نوروزی و بهاری.


 

صفحه بعد :

بازنویسی حکایت نگاری صفحه 123 نگارش یازدهم

 

3.7 / 5. امتیازات: 142

اپلیکیشن تفریحی سنتر

افزودن دیدگاه

هیج دیدگاهی ثبت نشده ;(

افزودن دیدگاه

هیج دیدگاهی ثبت نشده ;(