دانلود سریال خاتون
روز جهانی ایدز 99

روز جهانی ایدز ۱۴۰۰ HIV ❤️ | تاریخ دقیق روز جهانی ایدز در سال 1400

10 آذر 1399
0

روز جهانی ایدز ۱۴۰۰ | تاریخ دقیق روز جهانی ایدز در سال 1400

تاریخ 11 آذر ماه (1 دسامبر)؛ روز جهانی ایدز HIV

روز جهانی ایدز 99

رسانه تفریحی سنتر ، این مطلب را به بررسی تاریخ دقیق روز جهانی ایدز در تقویم سال ۹۹ اختصاص دارد .

تاریخ روز جهانی ایدز در تقویم شمسی برابر است با:

روز ۱۱ ماه آذر سال ۱۴۰۰

تاریخ روز جهانی ایدز در تقویم قمری برابر است با:

روز 5 ماه ربیع الثانی سال ۱۴۴۳

تاریخ روز جهانی ایدز در تقویم میلادی برابر است با:

روز ۱ ماه دسامبر سال ۲۰۲۱

 

1 دسامبر؛ روز جهانی ایدز

نامگذاری روز جهانی ایدز

از سال ۱۹۸۸ اول دسامبر (برابر ۱۰ آذر) روز جهانی ایدز نامگذاری شده است و هر ساله برای این روز، شعار خاصی نیز در نظر گرفته می‌شود. هدف عمده از این کار این است که به عموم مردم یادآوری شود که HIV از بین نرفته‌است و هنوز کارهای زیادی است که باید انجام شود. در روز جهانی ایدز مردم لباس‌های شان را به روبان قرمز مزین می‌کنند تا توجه و مراقبت در برابر HIV و ایدز را متذکر شده و به دیگران یادآور شوند که تعهد و پایبندی و حمایت آنها مورد نیاز است.

 

اپیدمی جهانی ایدز

اپیدمی جهانی ایدز و ویروس آن، با توجه به مقیاس و تأثیر ویرانگری که دارد یک مورد اضطراری جهانی و یکی از وحشتناک ترین چالشها را در برابر زندگی و حیثیت انسان و همچنین در برابر برخورداری مؤثر ازحقوق بشر تشکیل می دهد، که رشد اجتماعی و اقتصادی را در سراسر جهان تضعیف می کند و بر تمامی سطوح جامعه ملی، اجتماعی، خانوادگی و فردی تاثیر می گذارد. ایدز تا به حال جان میلیون ها انسان را گرفته است و در سرتاسر جهان هر ساله میلیون ها انسان به ویروس “اچ. آی. وی.” آلوده می شوند. تاکنون هیچ راهی برای درمان قطعی آن پیدا نشده است.

روز دانشجو 1400 ❤️ روز دانشجو چه روزی است؟

روز جهانی ایدز 99

ویروس ایدز چیست؟

ویروس ایدز همان ویروس نقص ایمنی اكتسابی انسان است كه بیماری ایدز را به وجود می آورد. ویروس ایدز عضو گروهی از ویروسها به نام رترویروسها است كه سلولهای انسان را آلوده میكند و انرژی و مواد غذایی این سلولها را صرف رشد و تولیدمثل خود می كند.

 

بیماری ایدز چیست؟

بیماری ایدز یا سندرم نقص ایمنی اكتسابی بیماری است كه سبب اختلال سیستم ایمنی بدن می شود به صورتی كه بدن قادر به مبارزه با برخی عفونتها نمی باشد. این عفونتها عبارتند از: عفونتهایی كه عفونتهای فرصت طلب نام دارند و سایر بیماریهایی كه در شرایط ضعف سیستم ایمنی عمل می كنند. وقتی فردی با ویروس ایدز آلوده می شود و ویروس وارد بدن او میگردد، ابتدا ویروس در سلولهای سفید خون او زندگی و تكثیر پیدا میكند.

 

شعار و اهداف روز جهانی ایدز

بر اساس اعلام اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، اچ آی وی و اهمیت پیشگیری از آن، اهمیت جلب حمایت سیاستگذاران، مسئولان و سازمان‌ها از برنامه‌های اطلاع رسانی و کنترل اچ آی وی و افزایش همکاری‌های بین بخشی، معرفی اقدامات، دستاورد‌ها و چالش‌های موجود در زمینه برنامه‌های ایدز، جلب مشارکت انجمن‌های غیر دولتی و عموم مردم در برنامه‌های پیشگیری و کنترل اچ آی وی و برجسته سازی شعار روز جهانی ایدز و نهادینه کردن آن، از جمله اهداف شعار امسال اعلام شده اند.

روز شمار هفته اطلاع رسانی ایدز به شرح زیر اعلام شده است:

• سه شنبه ۱۱ آذر: افزایش تاب آوری سازمانی و افزایش دسترسی به خدمات و مطالعات در شرایط بحران

• چهارشنبه ۱۲ آذر: خانواده و اچ آی وی

• پنج شنبه ۱۳ آذر: رسانه و اچ آی وی

• جمعه ۱۴ آذر: جوانان، نوجوانان و اچ آی وی

• شنبه ۱۵ آذر: مسئولیت اجتماعی و اچ آی وی

• یکشنبه ۱۶ آذر: نقش سازمان‌ها و اچ آی وی/

Rate this post
مطالب مشابه
دیدگاه بگذارید 0