دانلود سریال گیسو دانلود سریال دراکولا دانلود سریال خوب بد جلف دانلود سریال ملکه گدایان
سود سهام عدالت ۹۹ | زمان دقیق واریز اولین سود سهام عدالت 99 + میزان سود

سود سهام عدالت ۹۹ | زمان دقیق واریز اولین سود سهام عدالت 99 + میزان سود

23 اسفند 1399
16 دیدگاه

سود سهام عدالت 99 | زمان دقیق واریز اولین سود سهام عدالت ۹۹ + میزان سود

زمان واریز سود سهام عدالت سال 99 + میزان سود

آدرس سایت سهام عدالت

سود سهام عدالت 99 | زمان دقیق واریز اولین سود سهام عدالت 99 + میزان سود

آیا واقعا سود سهام عدالت تا پایان سال 1399 به حساب مردم واریز می شود ؟ (23 اسفند 1399)

طبق گفته رئیس فراکسیون سهام عدالت مجلس پرداخت سود برای برخی از سهامداران تا پایان امسال انجام نخواهد شد.

مهدی سعادتی گفت : تمام تلاش ما بر این است که حق سهامداران که واریز سود سهامشان است حتما انجام شود. اما منابع کافی نداریم که سود سهام همه‌ سهامداران را واریز کنیم، برای برخی از سهامداران قبل از پایان سال واریز می‌شود و برخی دیگر بعد از عید سودشان را دریافت می‌کنند.

طبق اظهارات سعادتی، علت این که سود سهام عدالت برای برخی از سهامداران واریز نمی‌شود این است که یا توان واریز وجود ندارد یا اطلاعات سهامداران برای واریز موجود نیست. پیش از این، محمدعلی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفته بود: واریز سود سهام عدالت افرادی که مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند، به حساب آنها واریز می‌‌شود، سود سال ۹۸ سهام عدالت افرادی هم که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند توسط شرکت سمات واریز می‌شود.

در وعده جدید دیگر هدی سعادتی، رییس فراکسیون سهام عدالت مجلس گفته است: قرار بود سود سهام عدالت تا پایان سال واریز شود که به علت درگیری مجلس با بودجه، مقرر کردیم تا سه ماه ابتدایی سال آینده سود به حساب سهامداران عدالت واریز کنند.

بدین ترتیب به نظر می‌رسد برای کسانی هم که تا پایان امسال سود سهام عدالت واریز نشود، نهایتا تا پایان بهار سال آینده این مبالغ واریز خواهد شد. میزان این مبلغ برای دارندگان سهام عدالت یک میلیون تومانی، ۲۰۰ هزار تومان اعلام شده است.

زمان دقیق واریز اولین سود سهام عدالت 99

نحوه پرداخت سود امسال سهام عدالت+ جزئیات

نحوه پرداخت سود امسال سهام عدالت سال 98 مشخص شد و سود سهام عدالت سال گذشته به زودی به حساب سهامداران واریز می شود. در ادامه جزئیات بیشتر از زمان واریز سود سهام عدالت 98 نحوه واریز سود سهام عدالت مبلغ سود امسال سهام عدالت و سایر اطلاعات مرتبط با سهام عدالت را در خبر راهبرد معاصر بخوانید.

 

طرح سهام عدالت در سال ۱۳۸۵ شروع شد و فرایند ثبت نام آن تا سال ۱۳۸۸ طول کشید. بر این اساس تا کنون به مشمولین طی سه دوره سود پرداخت شده است. در این راستا به ازای یک میلیون تومان سهم برای هر فرد در سال١٣٩٥ مبلغ ۱۵۰ هزار تومان، در سال ۱۳۹۶ مبلغ ۱۷۵ هزار تومان و در سال ۱۳۹۷ مبلغ ۲۰۵ هزار تومان سود پرداخت شد. به طور کلی مجموع سودی که تاکنون برای تمامی صاحبان سهام عدالت پرداخت شده بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان است.

تعطیلات نوروزی مدارس 4 روز است؟!

 

طبق قانون، سود سال ۱۳۹۸ هم باید در سال جاری پرداخت شود و شرکتها تا هشت ماه بعد از برگزاری مجامع فرصت دارند سود را پرداخت کنند.

 

این مباحث درحالی مطرح می شود که امسال به دلیل اجرای طرح آزادسازی سهام عدالت، نحوه پرداخت سود تغییر کرده است. درواقع سود سهام عدالت به حساب شخصی مشمولانی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند، واریز می شود و سود افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند به حساب شرکت های سرمایه گذاری استانی واریز خواهد شد.

 

هرچند هنوز مبلغ سود مشخص نیست اما افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده اند باید به این نکته توجه داشته باشند که میزان سود دریافتی آن ها یکسان نخواهد بود، زیرا ممکن از برخی مشمولان تا ٣٠ درصد سهام خود را فروخته باشند و بنابراین هر فرد بر اساس پرتفویی که دارد سود دریافت خواهد کرد.

 

زمان واریز سود سهامداران عدالت اعلام شد +جزئیات جدید

سخنگوی شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت، گفت: سهامداران سهام عدالت که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند تا پایان سال به صورت تجمیع شده، سود سهام ۳۶ شرکت بورسی را دریافت می‌کنند.

سود سهام عدالت در روش غیرمستقیم تا پایان سال پرداخت می شود. سهام عدالت در زمان دولت احمدی نژاد برای مردم در نظر گرفته شد.سهام عدالت مختص به قشر خاصی نمی باشد.سهام عدالت در ابتدا سهم 1000000 میلیون تومانی بود که با گذشت زمان تبدیل به 500 واحد سهم شد. سهام عدالت در ابتدا قابل فروش نبود.

اکبر حیدری گفت: از مزایای انتخاب روش غیر مستقیم سهام عدالت، نحوی پرداخت سود سالانه سهام شرکت‌ها بصورت تجمیع شده است افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده اند باید برای دریافت سود سهام به ۳۶ شرکت بورسی مراجعه و از چگونگی دریافت سود خود مطلع شوند

وی ادامه داد: با توجه به حضور حجم بالایی از سهامدار خرد در بازار سرمایه، ۱۴ شرکت بورسی مصوب کردند که سود سهام را از طریق سامانه سجام پرداخت کنند.

سخنگوی شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت گفت: شرکت‌های سرمایه گذاری استانی نسبت به وصول سود ۳۶ شرکت بورسی اقدام می‌کنند و به صورت تجمیع شده، سود به حساب سهامداران واریز می‌شود.

زمان آزادسازی سهام عدالت

وی افزود: سهامدارانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند برای دریافت سود سهام خود نیاز به اقدام خاصی ندارند.

حیدری اضافه کرد: شرکت‌های سرمایه پذیر، میزان و نحوی توزیع سود را در مجامع سالانه خود مشخص می‌کنند و ۸ ماه فرصت دارند تا نسبت به انجام سازوکار پرداخت سود به سهامداران اقدام کنند.

وی گفت: با توجه به مصوبه شورای عالی بورس، مقرر شد وصول سود ۳۶ شرکت سرمایه پذیر به صورت یکجا و بدون نیاز به مراجعه حضوری مردم، توسط شرکت‌های استانی پرداخت شود.

سخنگوی شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت افزود: سود سال مالی شرکت‌ها بصورت منظم در همان سال پرداخت شده و برای پرداخت سود سال مالی ۹۸ شرکت‌ها، با سازمان خصوصی سازی در تعامل هستیم تا با امضای تفاهم نامه‌ای به مانند سال‌های گذشته، از سامانه سهام عدالت در پرداخت سود، استفاده شود.

وی ادامه داد: در سامانه سهام عدالت، شماره حساب افراد وجود دارد و نیاز به اقدام جدیدی برای دریافت سود سهام نیست.

حیدری گفت: با توجه به رشد بازار سرمایه، حجم سودهای پرداختی بیشتر نیز می‌شود.

وی افزود: با توجه به مهیا شدن زیر ساخت‌های سامانه سهام عدالت برای واریز سود سهام، سود سهام عدالت افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کردند تاپایان سال پرداخت می‌شود.

حیدری درباره برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه گذاری استانی نیز گفت: تعاونی‌های سهام عدالت، نماینده قانونی سهامدارانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند هستند و در مجامع حضور پیدا می‌کنند، اما چون سهامداران این شرکت‌ها بسیار زیاد هستند برخی معتقداند که مجامع به صورت الکترونیک برگزار شود.

سخنگوی شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت افزود: با توجه به اینکه حدود ۳.۵ میلیون خانوار دسترسی به کوچکترین زیرساخت های، چون تلفن همراه و اینترنت ندارند اگر اصرار به برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه گذاری استانی به صورت الکترونیکی باشد در حق این افراد اجحاف می‌شود.

گفتنی است: ۱۹ میلیون نفر دارنده سهام عدالت روش مستقیم و ۳۰ میلیون نفر روش غیر مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کردند. / مثلث آنلاین

 

 

آدرس سایت سهام عدالت سایت سهام عدالت سایت جدید سهام عدالت سایت سهام عدالت samanese.ir

مطالب مشابه
دیدگاه بگذارید 16

 • آواتار کاربر مهناز صفا
  مهناز صفامهمان
  1395-10-24

  سهام عدالت در حال حاضر در چه مرحله ای هست؟

  پاسخ
 • آواتار کاربر سحر
  سحرمهمان
  1395-11-09

  چرا آدرس سایت سهام عدالت که داده شده باز نمیشه؟

  پاسخ
 • آواتار کاربر سحر
  سحرمهمان
  1395-11-09

  هم اکنون سایت مشکلی ندارد ، و می توانید مراجعه فرمایید

  پاسخ
 • آواتار کاربر حسین
  حسینمهمان
  1395-12-07

  سلام سایت باز نمیشه همش سره کاری؟

  پاسخ
 • آواتار کاربر مهدی
  مهدیمهمان
  1395-12-08

  سلام اخرین خبر سهام چیست؟؟

  پاسخ
 • آواتار کاربر مصطفي
  مصطفيمهمان
  1395-12-09

  سهام عدالت در چه مرحله اي است؟

  پاسخ
 • آواتار کاربر ناصر
  ناصرمهمان
  1395-12-09

  کسانی که فوت کرده اند تکلیف سها مشان چه میشود

  پاسخ
 • آواتار کاربر مرضیه
  مرضیهمهمان
  1395-12-16

  سلام من که هرچقدر سعی کردم نتونستم وارد بشم واقعا سایت مشکل داره.

  پاسخ
 • آواتار کاربر عباسی
  عباسیمهمان
  1395-12-17

  کسانی که سهام عدالت ندارند ثبت نام جدید میشوند؟؟عباسی

  پاسخ
 • آواتار کاربر ایمان
  ایمانمهمان
  1395-12-18

  دروغ انتخاباتیه سایتو از سرور قطع کردن که همه ثبت نام نکنن

  پاسخ
 • آواتار کاربر مانی
  مانیمهمان
  1395-12-19

  چراماها مشمعول سهام عدالت نشدیم دوبارثبت نام کردیم جوابی نیامد نه کارخانه داریم نه کارمندیم نه بازاری هستیم هی چی نداریم کارگری ساده روزمزدی هستیم

  پاسخ
 • آواتار کاربر ناصر
  ناصرمهمان
  1395-12-21

  سایت باز نمیشه مسکل کجاست خواهشنا بررسی شود

  پاسخ
 • آواتار کاربر ارش
  ارشمهمان
  1396-01-31

  سلام سایت باز نمی شه هر کاری می کنیم

  پاسخ
 • آواتار کاربر سریال کره ای
  سریال کره ایمهمان
  1396-11-12

  جالب اینجاست به من سود میدن به برادرم نمیدن!

  پاسخ
 • آواتار کاربر رحیم
  رحیممهمان
  1398-11-14

  سلام درصورتاامکن مدت زمان اسکان فرهنگیان را 6 روز در

  پاسخ
 • آواتار کاربر رحمان منصوری
  رحمان منصوریمهمان
  1399-11-04

  استاد محترماین سود مالی سال ۹۸ هستو ۳۰ درصد خرداد۹۹ آزاد شد و تازه دوماهه فروش رفته

  پاسخ