دانلود سریال گیسو دانلود سریال دراکولا دانلود سریال ملکه گدایان
بیوگرافی ایرج دانایی فرد بازیکن سابق تیم ملی و استقلال

بیوگرافی ایرج دانایی فرد بازیکن سابق تیم ملی و استقلال

21 آذر 1397
0

بیوگرافی ایرج دانایی فرد بازیکن سابق تیم ملی و استقلال

ایرج دانایی فرد | بیوگرافی و عکسهای ایرج دانایی فرد و همسرش + عکس

بیوگرافی ایرج دانایی فرد بازیکن سابق تیم ملی و استقلال

کلیپ گل تیم ملی ایرج دانایی فرد

بیوگرافی ایرج دانایی فرد

نام ایرج دانایی فرد

تولد ۲۶ اسفند ۱۳۲۹ ( تهران )

رشته فوتبال

پست هافبک – گوش چپ

باشگاه شفق – تاج – نیروی هوایی – عقاب – پاس – تاج

سابقه ملی تیم ملی ( ۵۹ – ۱۳۵۵ ) – تیم ارتش( ۱۳۵۵ – ۱۳۵۲ )

ایرج دانایی فرد عزیز , فرزند شایسته ی استاد فقید علی دانایی فرد ( معلم , مربی و داور اسبق فوتبال ) …………شش , هفت سال بیش ندارد که همراه پدر , به ورزشگاه امجدیه رفت و برای نخستین بار با یک تیم خردسالان , بنام “ستاره های آبی ” حضور در یک بازی فوتبال را تجربه کرد …. او , آن روز را چنین توصیف میکند :

…… تو اون روز , تیم ستاره های آبی یک بازیکن کم داشت . بخوبی یادم است من یک شلوار کوتاه آبی پوشیده بودم که همرنگ شلوار سایر بازیکنان بود . سپس یک پیراهن سفید نیز بمن دادند و چنین بود که برای اولین بار وارد زمین فوتبال شدم . امجدیه مملو از جمعیت بود من در گوش چپ , جلوی ان همه تماشاگر سه گل زدم و از سوی آنها بشدت تشویق شدم . جالب آنکه , میان آنها که همگی ۱۰ یا ۱۲ ساله بودند , من از همه کوچکتر بودم !

بیوگرافی ایرج دانایی فرد

زندگی – دنیای ورزش ۱۳۵۲

سال بعد نیز بردیگر مسابقات جوانان آسیا در پیش بود و همچنان یکی از شایسته ترینها برای حضور در تیم جوانان ایران …………طبق قوانین متولدین نیمه دوم ۱۳۲۷ و نیمه اول ۱۳۲۸ می بایست انتخاب میشدند رهبری تیم بار دیگر با رایکوف بود اما اینبار او پنج تن از متولدین ۱۳۲۶ و ۱۳۲۵ را برگزید تا بار دیگر جایی برای ایرج نباشد .اما آن تیم جوانان , در یک چهارم نهایی برابر تیم براستی جوان و یکدست کره جنوبی حذف شد تا شاید آه شایسته هایی چون ایرج دانایی فرد ….این حق و ناحق ها , علاوه بر ضربه ای که بر پیکر فوتبال ملی وارد می آورد , فرصت کسب تجربه ی بین المللی را نیز , از جوانانی چون ایرج دانایی فرد …… میستاند

اوایل سال ۴۷ تا اواخر ۴۸ هدایت تیم فوتبال تاج مجدد به زنده یاد علی دانایی فرد عزیز سپرده شد بود و جناب سرهنگ محمود بیاتی نیز هدایت تیم ملی را در چهارمین دوره جام ملتهای آسیا ۱۹۶۸ بر عهده گرفت . استاد علی دانایی فرد , پدر معنوی باشگاه تاج , بصورت متناوب برای بیش از دو دهه , سکان رهبری آبی های تهران را بر عهده داشت .

ایرج عزیز در اخرین سال دبیرستان , همچنان در تیم جوانان تاج بازی میکرد , او سپس اولین موفقیت فوتبالی خود را , با کسب عنوان نائب قهرمانی جوانان تهران جشن گرفت . استعداد کم نظیر او چنان نمایان بود که به پیشنهاد مسئولان , در کنار تیم بزرگسال باشگاه تمرین میکرد .

اما باشگاه تاج , آنروزها گوش چپ های نام آوری داشت ……… داریوش مصطفوی – اکبر افتخاری , مهدی حاج محمد و همچنین غلامحسین مظلومی ( که گاهی در گوش چپ نیز بازی میکرد ) فرصت حضور , برای جوانی چون او را بسیار محدود ساخته بود . البته ایرج عزیز آنروزها نیز چیزی از آنها کم نداشت اما استاد علی دانایی فرد , آن فردی نبود که فرزندش را حتی اگر قدری از سایرین بهتر باشد , بر دیگران ترجیح دهد.

مطالب مشابه
دیدگاه بگذارید 0