دانلود سریال گیسو دانلود سریال دراکولا دانلود سریال خوب بد جلف دانلود سریال ملکه گدایان
اطلاعات عمومی جالب درباره حیوانات

اطلاعات عمومی جالب درباره حیوانات

19 فروردین 1400
0

خداوند متعال خالق تمام زیبایی هایی است که در جهان می بینیم، هنگامی که صبح از خواب با صدای پرندگان بیدار می شویم و نور خورشید به صورتمان می تابد و سپس صورتمان را با آب گوارا می شوییم و به گل هایمان آب می دهیم، دائما درحال برخورد با نعمت های زیبای خداییم و این درحالی است که هیچگاه به آن ها اهمیت نمی دهیم و به صورت اتفاقاتی کاملا روزمره با آن ها برخورد می کنیم، ولی این چنین نیست و تمامی این اتفاقات از جذابیت های خلقت خداوند است که بعضا نادیده گرفته می شود.

دنیای حیوانات پر از شگفتی است، چیزهایی که ممکن است هیچگاه به ذهنتان خطور نکند؛ در واقع خداوند در تمام مخلوقاتش شگفتانه هایی قرار داده است که شاید بشریت هیچگاه نتواند به آن ها پی ببرد و هرچقدر که علم پیشرفت می کند بیشتر در دریای حکمت الهی غرق شویم.

هر ورق از دفتر خلقت خداوند را می نگریم جز زیبایی و حکمت چیزی نمی بینیم و چه بسا همه این ها برای این است که ما انسان ها به معرفت برسیم. برای اینکه بتوانیم به خداوند هرچه بیشتر عشق بورزیم، باید او را بشناسیم و این شناخت جز از درک مخلوقاتش از راه دیگری بدست نخواهد آمد.

اطلاعات عمومی جالب درباره حیوانات

دانستنی های شگفت انگیز درباره حیوانات

یکی از راه های رسیدن به شناخت خداوند و درک عظمت او شناختن مخلوقاتش است، از این رو ما نیز تصمیم گرفته ایم در ادامه تعدادی از شگفتی های حیوانات را برایتان شرح دهیم تا به عظمت خلقت خداوند بیشتر پی ببرید.

کشور مالزی یکی از جمله کشورهایی است که در آن می توان انواع جانوران و حیوانات خاص را مشاهده کرد. در صورتی که مایلید تا در رابطه با حیواناتی غیر از آنچه که در ایران وجود دارد اطلاعات بیشتری کسب کنید می توانید با یک تور مالزی ارزان به این کشور سفر کرده و در طی چند روزی که در این کشور حضور دارید به خوبی در رابطه با موجودات و جانوران این کشور مطالعه کنید و اطلاعات بیشتری در خصوص آنها به دست آورید.

خیانت در فضای مجازی

پانداها خوشخواب ترین موجودات کره زمین

پانداها می توانند در هر جا و موقعیتی که بخواهند، بخوابند؛ بنابراین هیچ محدودیتی در خوابیدن ندارند و اگر روزی دیدید پاندایی به صورت نشسته لای شاخه ای خوابیده نباید تعجب کنید.

اطلاعات عمومی جالب درباره حیوانات

جوجه تیغی ها به لاکتوز حساسیت دارند

اگر قرار است یک بچه جوجه تیغی را بزرگ کنید، هیچگاه نباید به آن شیر معمولی بدهید، چرا که آن ها نسبت به لاکتوز که قند شیر است، حساسیت دارند.

پرش کانگورو به دمش وابسته است

همه چیز یک کانگورو دمش است و اگر آن را از دست بدهد دیگر نمی تواند بپرد و درواقع مهم ترین جزء زندگیش محسوب می شود.

زرافه ها، موجوداتی کم خواب

زرافه ها برعکس کوالا ها بسیار کم می خوابند و خواب شب آن ها چهار و نیم ساعت است و بیشتر طول شبانه روز بیدار هستند.

عرق اسب آبی سرخ و قهوه ای است

اسب آبی یکی دیگر از موجودات پر از شگفتی است، اگر متوجه عرق آن شوید، خواهید فهمید که قطراتی سرخ و قهوه ای بر روی پوستش وجود دارد.

اطلاعات عمومی جالب درباره حیوانات

هر گوسفند، یک خود درمانگر

گوسفندان یک ویژگی منحصر به فرد دارند و می توانند گیاهان دارویی مناسب برای بیماری هایشان را تشخیص داده و از آن ها بخورند تا وضعیت بدنیشان بهبود یابد.

سنجاقک، یک عاشق کار بلد

سنجاقک ها می توانند در هنگام جفت گیری دم خود را به شکل قلب دربیاورند و توجه جنس مخالف را به سمت خود جذب کنند.

فیل ها یائسه می شوند

تاکنون سه جانور شناخته شده است که پس از مدتی یائسه می شوند، انسان، نهنگ و فیل، این موجودات از بازه سنی خاصی به بعد دیگر توانایی بچه دار شدن ندارند. گربه ها درگوششان ۳۲ ماهیچه دارند و موش ها نیز می توانند درد و ناراحتی یکدیگر را درک کنند.

مطالب مشابه
دیدگاه بگذارید 0