داستان‌هایی از مردان مشهور فوتبال بشنوید!

داستان‌هایی از مردان مشهور فوتبال بشنوید!

9 دسامبر 2021
0

word image

کتاب صوتی پیراهن‌های همیشه نوشته حمیدرضا صدر، تک‌نگاری‌هایی درمورد ستاره‌های فوتبال دنیاست که نویسنده با تفسیر شخصی خود آن‌ها را بازگو کرده است. هر فصل از این کتاب روایت لحظه‌های ماندگار یکی از این فوتبالیست‌ها به شمار می‌رود که با لحنی جذاب و پرکشش، داستانی از آن‌ها تعریف شده و مورد تحلیل و بررسی نیز قرار گرفته است.

درباره کتاب صوتی پیراهن‌های همیشه:

فوتبال را می‌توان قصه‌ای مهیج دانست که هرکسی آن را به شکلی در ذهن خود می‌سازد و روایت می‌کند. شخصیت‌های این قصه جذاب همگی به شکلی پرداخته شده‌اند که هیچ گاه از ذهن هیچ مخاطبی پاک نمی‌شوند. هریک از آن‌ها ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فرد خود را دارند و خاطره‌ای ابدی را برای ما به جا گذاشته‌اند.

هرکسی که حتی ذره‌ای به فوتبال علاقه داشته باشد، دوست دارد روایت‌های جذاب و تازه آن را بشنود و خود را جای مردان فوتبال در لحظه‌های حساس بگذارد. این مردان طی سالیان زیادی لحظه‌های درخشانی را برای طرفداران خود آفریده‌اند که ممکن است تا پایان عمر از ذهنشان پاک نشود؛ این لحظات درخشان وقتی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، ممکن است طرفداران فوتبال را به وجد آورد.

به همین دلیل حمیدرضا صدر کتاب پیراهن‌های همیشه را به رشته تحریر در آورد تا ادای دینی کند به این اسطوره‌های دوست‌داشتنی و در عین حال به طرفداران این فوتبالیست‌ها خدمتی کند تا بار دیگر بتوانند با شنیدن جذاب‌ترین روایت‌های آن‌ها، شادی و هیجان آن لحظات را تجربه کنند. این کتاب که اولین بار در سال 1396 به انتشار رسید، تک‌نگاری‌هایی است درباره ستاره‌های قدیمی و جدید فوتبال که حمیدرضا صدر با تفسیر و دانش دقیق خود آن‌ها را نوشته است.

word image 1 کتاب حاضر داستان‌هایی از مردان مشهور فوتبال مثل دیگو مارادونا، زین‌الدین زیدان، دیوید بکام، کریستیانو رونالدو، لیونل مسی، نیمار و ستاره‌های فوتبال ایران مثل ناصر حجازی و همایون بهزادی را شامل می‌شود. هر یک از فصول کتاب یه یکی از این بازیکنان یا مربیان فوتبال اختصاص دارد و شما را به یاد لحظات خاصی که رقم زده‌اند، می‌اندازد.

با شنیدن کتاب صوتی پیراهن‌های همیشه که پر از نوستالژی است، می‌توانید تاریخ فوتبال را به شکلی جذاب مرور کنید. هر کسی که دنیای فوتبال را دوست داشته باشد، با این کتاب می‌تواند چند ساعتی را غرق در لحظات خاطره‌انگیز این ورزش هیجان‌انگیز شود و تمامی لحظه‌های مشهور آن را دوباره در ذهن خود مرور کند.

جزئیات دقیق و اطلاعات صحیحی که در این کتاب وجود دارد، به همراه توصیفات زیبایی که در آن گنجانده شده، شما را به دنیایی دیگر می‌برد. دنیایی پر از هیجان، داستان و عشق و اشک که در آن با قهرمانانی آشنا می‌شوید که برای رسیدن به آرزوی خود و جایی که حالا در آن قرار دارند، چه سختی‌هایی کشیده‌اند و چه تجربه‌هایی کسب کردند.

شما می‌توانید برای دانلود کتاب‌های زندگی‌نامه به جمع چهار میلیونی کاربران پلتفرم کتابراه بپیوندید و از هزاران هزار کتاب صوتی، کتاب الکترونیکی بهرمند شوید.

کتاب صوتی پیراهن‌های همیشه مناسب چه کسانی است؟

اگر به ورزش مهیج فوتبال و شنیدن داستان‌هایی از اسطوره‌های فوتبال علاقه دارید، شنیدن این کتاب صوتی می‌تواند برای شما بسیار لذت‌بخش باشد.

حمیدرضا صدر را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده، منتقد سینما و کارشناس فوتبال در سال 1334 در مشهد متولد شد. او مدرک کارشناسی‌اش را در رشته اقتصاد و کارشناسی ارشد خود را در رشته شهرسازی دانشگاه تهران و دکتری را در رشته شهرسازی دانشگاه لیدز انگلستان دریافت کرد. حمیدرضا صدر (Hamid Reza Sadr) سال‌ها با روزنامه‌های مختلفی مثل «هفت»، «شرق»، «مجله فیلم» و «زن روز» همکاری داشته و مطالبی برایشان می‌نوشته است.

وی همچنین با صدای گرم و تصویر ماندگار خود در برنامه‌های فوتبالی تلویزیون حضور داشته و همیشه با نگاه مخصوص به خود، فوتبال را ورای یک مسابقه ورزشی تفسیر می‌کرده است. صدر سرانجام در 25 تیرماه 1400 بر اثر بیماری سرطان درگذشت.

از دیگر آثار این نویسنده و تحلیلگر فوتبال می‌توان به «از قیطریه تا اورنج کانتی»، «سیصد و بیست و پنج» و «پسری روی سکوها؛ وقایع‌نگاری چهار دهه‌ای فوتبال ایرانی» اشاره کرد.

هم‌اکنون برای دانلود این کتاب جذاب، به سایت و اپلیکیشن کتابراه مراجعه کنید و به هزاران کتاب رایگان و انواع خلاصه کتاب‌های صوتی و متنی دسترسی داشته باشید. همچنین شما می‌توانید با ایجاد حساب کاربری در پلتفرم کتابراه برای دانلود کتاب‌های ورزشی اقدام نمایید.

در بخشی از کتاب صوتی پیراهن‌های همیشه می‌شنویم:

طرفدارانش آوازی سر دادند؛ به من نگاه کن به من. به این گلوله شلیک شده. که سریع‌تر از هر پیکانی است. که زهردارتر از هر خدنگی است. او پشت توپ ایستاده و همه منتظرند. بی‌حرکت، میخکوب شده. او هم مکث کرده. آماده شده تا به طرف توپ برود. تا توپ را شکلیک کند؛ گلوله را. سریع‌تر از هر پیکانی و زهردارتر از هر خدنگی. همان ضربه غیرممکن را، همان ضربه محال را.

تابستان 1997. دیدار دوستانه فرانسه به برزیل. توپ در فاصله 35 متری دروازه فرانسه کاشته شده. فرانسوی‌های برابر توپ در فاصله هشت متر و نیمی دیواری برپا کرده‌اند. ویرا، زیدان، موریس، دشان. دسایی هم کمی عقب‌تر پشت سر دشان ایستاده و جلوی توپ را زاویه سمت چپ دیواره فرانسوی بسته تر کرده.

برزیلی‌ها استاد نواختن ضربه‌های کاشته‌اند. ولی روبرتو کارلوس موجود دیگری بوده. از سیاره دیگری آمده. پشت توپ ایستاده و دورخیز کرده. به سوی توپ گام رفته و هر آنچه قدرت داشته در پای چپش جمع کرده. جمع کرده و توپ را شلیک کرده.

 

0 / 5. امتیازات: 0

اپلیکیشن تفریحی سنتر

افزودن دیدگاه

هیج دیدگاهی ثبت نشده ;(