word image 7

انتقال پول به کانادا

4 ژوئن 2022

word image 7

با نگرش به افزایش سالانه تعداد دانشجویان خارجی و مهاجران جدید در کانادا، انتقال پول به کانادا و نقل‌وانتقالات مالی به این کشور، مسئله‌ای است که روزبه‌روز اهمیت بسیاری پیدا می‌کند.

قابل‌ذکر است که از طریق صرافی‌های ایرانی می‌توان در بانک‌های کانادایی حساب باز کرد و با کمک همان صرافی به آن بانک پول واریز کرد.

فعالیت تعداد بسیاری از صرافی‌های ایرانی در شهرهایی مثل تورنتو، ونکوور و مونترال کانادا که همه به دستگاه کارت‌خوان مجهز هستند، انتقال پول به این کشور را آسان کردند. برای دریافت مبالغ کم می‌توانید با کشیدن کارت ایرانی، آسان دلار تحویل بگیرید؛ اما در مورد مبالغ بالاتر، راهکارهای دیگری هم هست که در صرافی‌ها به شما توضیح خواهند داد.

روش‌های انتقال پول به کانادا

واحد پول کانادا، دلار است. دلار کانادا هفتمین ارز رایج در همه‌ی دنیا است؛ اما سؤال اینجاست که چطور می‌توانیم دلار به کانادا ارسال کنیم.

برای انتقال سریع و امن پول به کانادا، چندراه وجود دارد که در ادامه مقاله به آن‌ها می‌پردازیم.

حواله دلار به کانادا

کسانی که قصد تحصیل، زندگی یا بیزینس در کانادا رادارند باید اطلاعات کافی در مورد انتقال حواله دلار به کانادا داشته باشند.

ارسال حواله دلار به کانادا به راه‌های گوناگون صورت می‌گیرد. صرافی‌ها و مؤسسات مالی معتبری که در مورد عرضه‌ی خدمات ارزی فعالیت دارند، به طریق گوناگون و کاملاً ایمن انتقال پول به کانادا را انجام می‌دهند.

حواله دلار به کانادا با سامانه پی پال

یکی از راه‌های حواله دلار به کانادا، حواله با سامانه پی پال Pay Pal است. پی پال یک شرکت سهامی عام در آمریکا است. تخصص و فعالیت این شرکت در حوزه تجارت است. با استفاده از این راه می‌توان به‌صورت اینترنتی و خیلی زود حواله را انجام داد.

به زبان گویا، پی پال به نقل‌وانتقال امن پول توسط ایمیل اشاره می‌شود. پی پال نوعی سرویس پرداخت و انتقال پول آنلاین است. این سرویس به کاربران اجازه می‌دهد، حساب‌های الکترونیکی باز کنند و از راه آن‌ها در شبکه‌ای خیلی مطمئن، زود و آسان به فعالیت‌های تبادل پول، خریدوفروش و تبدیل ارز در شبکه اینترنت بپردازند.

نکته

در حال حاضر این سامانه به شرکت‌هایی که توسط آمریکا تحریم شده‌اند خدمات عرضه نمی‌کند.

افتتاح حساب بانکی دانشجویی در کانادا

word image 8

گام اول تأسیس حساب بانکی دانشجویی در کانادا: انتخاب بانک کانادایی

برای افتتاح حساب بانکی دانشجویی در کانادا بانک‌های بسیاری وجود دارد. اکثر بانک‌های کانادا، داخلی این کشور هستند. البته قابل‌ذکر است که تعداد بسیاری بانک‌های خارجی هم وجود دارد که در این کشور فعالیت می‌کنند.

همه‌ی بانک‌های کانادا خدمات گوناگونی را عرضه می‌دهند. البته باید گفت که بعضی از خدمات، ازجمله تأسیس و نگهداری حساب در بعضی از بانک‌های کانادا برای زمانی رایگان  در بعضی دیگر از همان اول همراه با هزینه است.

در بین بانک‌های فعال در کانادا، ۵ بانک مشهور وجود دارد که قسمت اعظم مبادلات اقتصادی کشور در دست آن‌ها است. این ۵ بانک به Big Five مشهور هستند و در فهرست ۵۰ بانک ایمن و مطمئن دنیا جای دارند.

گام دوم تأسیس حساب بانکی دانشجویی در کانادا: انتخاب حساب بانکی

 

به‌طورکلی دو نوع حساب بانکی در کانادا وجود دارد: حساب‌جاری و حساب پس‌انداز

حساب‌جاری یا chequing: با تأسیس این حساب شما می‌توانید هر موقع که دوست داشتید پول را واریز یا برداشت کنید. هنگام باز کردن حساب‌جاری، اکثراً یک دسته‌چک و عابر بانک نیز به مشتری داده می‌شود. تعداد بسیاری دانشجوهای خارجی برای پرداخت هزینه‌های زندگی و تحصیلی خود تنها احتیاج به افتتاح حساب‌جاری دارند.

اگر می‌خواهید که فقط یک حساب بانکی در کانادا بازکنید، حتماً توجه داشته باشید که حساب‌جاری بازکنید. البته حاسب جاری که به دلار کانادا و بدون کارمزد ماهانه باشد.

گام سوم افتتاح حساب بانکی دانشجویی: نحوه باز کردن حساب

در کشور کانادا می‌توان هم به‌صورت آنلاین و از راه دور و هم حضوری اقدام به باز کردن حساب بانکی کرد؛ اما توصیه‌ی ما به دانشجوهای خارجی این است که برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات احتمالی، این کار را به‌صورت حضوری انجام بدهند.

حساب‌هایی که به‌صورت تلفنی یا آنلاین تأسیس می‌شوند مادامی‌که مدارک قابل‌قبول به بانک عرضه نشود حالت مشروط خواهند داشت.

برای تأسیس حساب هر تقاضاکننده می‌بایست مدارک و شرایط لازم را دارا باشد.

گام چهارم افتتاح حساب بانکی دانشجویی در کانادا: تهیه مدارک لازم

 

پیش از برگزیدن بانکی که قصد دارید در آن تأسیس حساب کنید بهتر است همه‌ی مدارک لازم برای باز کردن حساب را جمع‌آوری کنید. باید خاطرنشان کنم که ممکن است مدارک در بانک‌های گوناگون متفاوت باشد. پیش از مراجعه به بانک حتماً از مدارک مورداحتیاج آن بانک اطلاعات کسب کنید.

تحصیل آنلاین در کانادا

word image 9

شرایط تحصیل آموزش مجازی در کانادا

تعهد کانادا به آموزش نوآورانه و سرمایه‌گذاری دولت فدرال در این حوزه موجب شده این منطقه در آموزش مجازی و از راه دور پیشگام شود. به شکرانه حضور فناوری، امروزه دانشجویان بین‌المللی نیز قادرند از آموزش عالی کانادا بهره ببرند.

اما با توجه به اینکه، آموزش در کالج و دانشگاه‌های کانادا به زبان انگلیسی و فرانسوی است، برای شرکت در دوره‌های آنلاین، تسلط به زبان انگلیسی و فرانسوی الزامی است.

در این نوع سیستم آموزشی، ممکن است با توجه به رشته‌ای که دانشجو انتخاب کرده، مجبور بشود تعدادی واحد عملی را پاس کند. در چنین شرایطی، دانشجو می‌تواند دریکی از مؤسسات آموزشی معتبر و مورد تأیید کانادا واحدهای موردنظر را بگذارند و سپس واحدها را به دانشگاه مبدأ انتقال بدهد.

تحصیل به‌صورت مجازی شرایط سنی دارد. دانشجو باید حداکثر ۱۶ سال داشته باشد.

تحصیل مجازی شرط معدل ندارد.

برای پذیرش احتیاجی به عرضه‌ی مدرک قبلی و ریزنمرات ترجمه‌شده نیست. مثال برای دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی، نیازی به عرضه‌ی ریزنمرات دبیرستان نیست.

هزینه تحصیل آموزش مجازی در کانادا

شرایط پذیرش و هزینه‌ها در این سیستم از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر گوناگون است. هزینه تحصیل آنلاین در کانادا به فاکتورهایی ازجمله، رشته، مقطع تحصیلی و دانشگاه مقصد بستگی دارد.

هزینه آموزش آنلاین برای دانشجوهای خارجی به نسبت شهروندان کانادایی زیاد است. هزینه آموزش مجازی برای شهروندان کانادایی برای یک دوره کارشناسی سه‌ساله و بدون در نظر گرفتن هزینه‌های جانبی، چیزی حدوداً ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار کانادا است. دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی تقریباً ۵۵۰۰ دلار کانادا تخمین زده‌شده است.

کلام پایانی تأسیس حساب بانکی دانشجویی در کانادا

متأسفانه هیچ‌یک از بانک‌های ایرانی در کانادا شعبه ندارند؛ اما بانک‌های پاسارگاد، سینا و خاورمیانه به خاطر داشتن شرایط بنیادی مناسب، در دوران پیش رو چشم‌انداز خوبی خواهند داشت.

اگر تصمیم به ادامه تحصیل‌داری اما هنوز نمی‌دو نی از کجا باید شروع کنی. توصیه‌ی می‌کنم یک‌بار هم که شده از ابزار جستجوی هوشمند رشته و دانشگاه‌های کانادا در وب‌سایت اسمارت اپلای استفاده کن.

5 / 5. امتیازات: 1


سرویس جدید : تاپ تن تفریحی سنتر

 • دیدگاه ها

افزودن دیدگاه

 • آواتار کاربر مهران
گنجی
  مهران گنجیمهمان
  2023-04-16 05:54

  محتوا خوبی بود

 • آواتار کاربر کریم
سالاری
  کریم سالاریمهمان
  2023-04-03 18:27

  گروه واتساپی هم دارید؟

 • آواتار کاربر ابوالقاسم
انتظامی
  ابوالقاسم انتظامیمهمان
  2023-03-24 13:45

  این مطلب حرف نداشت

 • آواتار کاربر نادر
شریفی
  نادر شریفیمهمان
  2023-02-24 16:16

  مچكرم ازتون بابت همچين سايت خوبي

 • آواتار کاربر منصور
احمدی
  منصور احمدیمهمان
  2023-02-17 06:52

  عاااااااااااالی بود

 • آواتار کاربر سجاد
کمالی
  سجاد کمالیمهمان
  2023-02-11 07:48

  کانال تلگرامی هم دارید ؟

 • آواتار کاربر نادر
محمدی
  نادر محمدیمهمان
  2023-02-10 10:44

  خیلی ممنون از سایت خوبتون😍😍🙏🏻

 • آواتار کاربر محسن
عبادی
  محسن عبادیمهمان
  2023-02-08 20:12

  منابع این مطلب کجاست؟

 • آواتار کاربر براتی
  براتیمهمان
  2023-02-05 00:24

  مرسی

 • آواتار کاربر بهرام
سعادت
  بهرام سعادتمهمان
  2023-02-01 13:08

  میشه مطلب رو توی وبلاگ خودم بزارم؟