word image 43810 1

از لباس‌های تکراری خسته شدی!؟

17 جولای 2022
0

یکی از دغدغه‌های افراد شیک‌پوش مخصوصا خانم‌ها این هست که لباس‌های منحصر به فرد برای خود داشته باشند و در عین کیفیت بالای لباس آن لباس خاص و منحصر به فرد باشه و به اصطلاح در تن کسی نبینند! ما اینجاییم تا به شما راهنمایی کنیم که چطوری لباس‌های خاص خودتان رو بپوشید و از بقیه متمایز شوید.

قطعا یکی از روش‌هایی که به شما این اطمینان رو می‌دهد که لباس شما منحصر به فرد است و علاوه بر آن دوخت و کیفیت بالای لباس شما را تضمین می‌کند رفتن به یک مزون لباس در شهر می‌باشد.

خانه مد لیان

 

چرا تهیه لباس از مزون کار سختیه

بگذارید یک تعریف اولیه از مزون داشته باشیم تا ذهنیت اشتباه در مورد این کلمه رو روشن کنیم. مزون لغتی فرانسوی با معنی خیاط‌ خانه می‌باشد. اما این کلمه در ایران معانی متفاوت‌تری به خود گرفته است. در ایران این مکان‌ها فقط به جاهایی گفته میشه که خانم‌ها می‌توانند در آن رفت و آمد داشته باشند و لباس خود را خریداری کنند.

مزون در اصال مکانی هست که از طرح و ایده متفاوت از بازار بوده و تمام فرآیند طراحی و دوخت در آن‌جا انجام می‌شود. به علت مکان‌های خاص مزون‌ها و هماهنگی زمانی رفتن به اون‌ها به راحتی رفتن به فروشگاه‌ها و بوتیک‌های سطح شهر نیست و این باعث منصرف شدن افراد از خرید از این مکان‌ها می‌شود. امروزه خوشبختانه اینترنت دسترسی به اکثر کسب و کارهای سنتی رو آسان کرده و شما می‌توانید با رفتن به سایت‌ فروشگاه‌های مزونی مانتوهای بسیار جذاب را تهیه کنید و با ارسال پست درب منزل تهیه کنید.

تاریخچه مزون در ایران

دوره‌ی قاجار رو می‌توان عصر شکوفایی صنعت مد در ایران دانست. با سفر درباریان قاجار به غرب که به‌ دنبال توسعه‌ی روابط دیپلماتیک بودن، نخستین بار با پوشش‌های غربی آشنا شدند. دانشجویان نیز در آن زمان زمینه را برای تغییر دیدگاه نسبت به سبک پوشش را فراهم آوردند.

زینت جهانشاه دختر یکی از سرهنگ های وزارت جنگ در دوره پهلوی بود، او در آموزشگاه بین المللی لته فراین آلمان تحصیل می‌کرد و پس از ازدواج با یکی از افسرای نظام به سوئیس رفت، یکسال پس از این‌که هنر خیاطی و برش روی مانکن را آموزش دید، به پاریس مهد اصلی صدور مد دنیا رفت و در خیاطی تخصص پیدا کرد و تحت تعلیم پیر بالمن کی از طراحان معروف آن زمان رموز خیاطی مدرن و بوتیک داری را یادگرفت.
پس از آن و ورود به ایران اقدام به افتتاح یک خیاط‌خانه (مزون) در خیابان امیریه تهران نمود .

مانتو بلند چاک‌دار لیان

هزینه‌ی لباس‌های مزونی

یکی از علت‌های نخریدن لباس از مزون‌ها قیمت‌های بالای آن‌هاست. شاید تنها قیمت بالا برای بسیاری از افراد تنها روش برای گذاشتن کلمه‌ی مزون کنار لباس‌های آن‌هاست. گرچند به علت قیمت بالای پارچه‌ها برای لباس‌های مزونی این یک حقیقت است اما فقط قیمت‌ بالا دلیل بر مزونی بودن لباس‌ها نیست!

ما اینجاییم تا به شما راهنمایی کنیم که می‌توانید همان کیفیت را با قیمت بسیار پایین‌تر دریافت کنید.

تفاوت لباس مزون با بقیه لباس‌ها

از جمله تفاوت لباس‌های مزونی با بوتیک، تفاوت در برش پارچه‌ها ، دوخت‌ بسیار تمیز پارچه، قرینه بودن طرح‌های رو لباس و … ‌ می‌باشد که در کارهای سری دوزی شده این موارد به علت تعداد دوخت بالا به ندرت رعایت می‌شود.

خرید اینترنتی از مزون

حال که با مزون آشنا شدیم و مزایای آن ‌را دانستیم دیگر نیازی به رفتن به مکان خاص برای تهیه لباس خاص نیست و می‌توانیم با رفتن به سایت خانه مد لیان به انواع لباس، مانتو و شومیزهای مزونی دسترسی داشته باشیم و با خیالت راحت خریدی خاص و با کیفیت عالی داشته باشیم. یکی از ویژگی‌های تهیه از این سایت تولید اندک از هر لباس هست که باعث تنوع بالا و کمتر دیده شدن اون طرح لباس توی بازار هست.

 

3 / 5. امتیازات: 2

  • مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

هیج دیدگاهی ثبت نشده ;(