شرایط زندگی در استان‌های محبوب کانادا

شرایط زندگی در استان‌های محبوب کانادا | ایالت‌های بریتیش کلمبیا، آلبرتا و ساسکاچوان

1 سپتامبر 2022

محبوب‌ترین استان‌های کانادا برای اقامت ایرانیان

کانادا کشوری مهاجرپذیر در شمال قاره آمریکا و یکی از بهترین مقصدهای مهاجرتی برای ایرانیان به شمار می‌رود. این کشور سردسیر و زیبا می‌تواند به رویاهای شما برای زندگی جامه عمل بپوشاند و شرایط ایده‌آلی برای شما و خانواده‌تان فراهم کند. کانادا از 10 استان تشکیل شده است که شرایط زندگی در هر یک از آن‌ها متفاوت است. تفاوت موجود در شرایط زندگی در استان‌های کانادا به دلیل سیستم مدیریتی این کشور است. از محبوب‌ترین استان‌های کانادا می‌توان به بریتیش کلمبیا، آلبرتا و ساسکاچوان اشاره کرد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با شرایط زندگی در این ایالت‌های مشهور، آشنا شویم.

شرایط زندگی در استان‌های محبوب کانادا

چرا کانادا یک مقصد مهاجرتی مطلوب است؟

کانادا به دلیل سرمایه‌گذاری‌های فراوانی که در بخش‌های مختلف اقتصادی، صنعتی، سیاسی و دیگر بخش‌های خود انجام داده است، در میان بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت قرار دارد. این کشور مزایای بسیاری دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به بازار کار عالی این کشور اشاره کرد. کانادا با توجه به کمبود نیروی کار متخصص به دنبال جذب مهاجران در زمینه‌های شغلی است که به آن نیاز دارد. دولت این کشور توانسته است با ایجاد سیستم‌ها و ویزاهای متنوع مسیر مهاجرت به کانادا را برای اتباع خارجی آسان کند.

شرایط زندگی در استان‌های محبوب کانادا

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که سبب رضایت ایرانیان مقیم کشور کانادا شده است فرهنگ مردم این کشور است. کانادا سالانه پذیرای مهاجران بسیاری از سراسر جهان با فرهنگ‌ها و رنگ پوست‌های مختلف است. یکی دیگر از ویژگی‌های دریافت اقامت کشور کانادا، سیستم درمانی این کشور است. نظام درمانی کانادا همواره در میان 20 کشور برتر دنیا قرار دارد. تمام مهاجران می‌توانند در این کشور از خدمات درمانی موسسات دولتی و خصوصی به راحتی بهر‌ه‌مند شوند. همچنین این کشور یکی از بهترین کشورهای دنیا برای راه‌اندازی بیزینس است. بنابراین اگر به دنبال کشوری هستید که در آن از رفاه اجتماعی کامل بهره‌مند شوید و درآمد مناسبی داشته باشید، بهتر است به کانادا مهاجرت کنید.

معرفی استان بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیا (British Columbia ) غربی‌ترین استان کشور کانادا است که جزو مهم‌ترین استان‌های این کشور به شمار می‌آید. این استان از جنوب با استان واشنگتن و شرق با استان آلبرتا همسایه است. بریتیش کلمبیا از قدیمی‌ترین استان‌های کانادا نیز می‌باشد که تاریخ کشف آن به سال 1700 میلادی باز می‌گردد.

استان بریتیش کلمبیا از محبوب‌ترین استان‌های کانادا نزد ایرانیان است. اتباع ایرانی مقیم کانادا بیشتر در شهر ونکوور ساکن هستند، این شهر همچنین بزرگ‌ترین شهر بریتیش کلمبیا نیز شناخته می‌شود. جالب است بدایند که این استان 52 شهر دارد که جمعیتی بیشتر از سه میلیون نفر در آن‌ها ساکن هستند. برخی از شهرهای این استان به شرح زیر هستند:

 • شهر گرینوود
 • شهر فرنی
 • شهر دلتا
 • شهر مریت
 • شهر راسلند
 • شهر وایت راک

بریتیش کلمبیا یکی از وزنه‌های علمی کشور کانادا نیز به شمار می‌رود. نظام آموزشی در این استان دوره‌های تحصیلی خود را به زبان‌های رسمی در این کشور یعنی فرانسوی و انگلیسی به تمامی دانشجویان ارائه می‌کند. برخی از دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا در استان بریتیش کلمبیا به مانند زیر هستند:

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه سیمون فریزر
 • دانشگاه ونکوور آیلند
 • دانشگاه ویکتوریا
 • دانشگاه رویال رودز

آب‌وهوای استان بریتیش کلمبیا

به دلیل وجود رشته کوه‌های متعدد مانند رشته کوه‌های راکی در سراسر استان بریتیش کلمبیا، تنوع آب‌وهوایی در این استان زیاد است. آب‌وهوای این استان تحت تاثیر اقیانوس آرام قرار دارد، به طوری که بیشتر شهرهای بریتیش کلمبیا در طول تابستان، حدود 20 درجه سانتی‌گراد دما دارند. شهرهای مرکزی این استان در تابستان به نسبت دیگر شهرهای بریتیش کلمبیا گرم‌تر هستند. شما در این استان می‌توانید از تفریحات چهار فصل لذت ببرید.

شرایط زندگی در استان‌های محبوب کانادا

معرفی استان آلبرتا

آلبرتا (Alberta) را می‌توان به عنوان منطقی‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین استان کانادا معرفی کرد که در کنار هزینه‌های زندگی پایین، کیفیت بالایی برای زندگی دارد. در اطراف این استان رشته‌ کوه‌های زیادی مانند کوه‌های راکی و رودخانه‌های متعددی قرار دارد که بر روی آب‌وهوای این استان تاثیر دارد. استان آلبرتا از 19 شهر تشکیل شده است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به کلگری، ادمونتون و رد دیر اشاره کرد.

استان آلبرتا بیمه اختصاصی (AHCIP) خود را دارد که مهاجرین باید به محض ساکن شدن در این استان نسبت به دریافت آن اقدام کنند. ایرانیان مقیم این استان می‌توانند با مراجعه به Alberta Registry Agent یا همان اداره ثبت استان آلبرتا، گواهینامه رانندگی خود را دریافت کنند. استان آلبرتا دانشگاه‌های مهمی دارد که از آن‌ها می‌توان به دانشگاه آلبرتا و دانشگاه کلگری اشاره کرد.

آب‌وهوای استان آلبرتا نیز مانند استان‌ بریتیش کلمبیا تحت تاثیر اقیانوس آرام، کوه‌ها و رودخانه‌های اطراف، در زمستان می‌تواند از 0 تا 24 درجه زیر صفر باشد. در تابستان این استان دما از 32 تا 40 درجه سانتی‌گراد متغیر است که ممکن از برای برخی ساکنان گرم باشد.

شرایط زندگی در استان‌های محبوب کانادا

معرفی استان ساسکاچوان

ساسکاچوان (Saskatchewan) در جنوب کشور کانادا قرار دارد و در همسایگی کشور آمریکا است. این استان از 16 شهر تشکیل شده است که بزرگ‌ترین آن‌‌ها شهر ساسکاتون می‌باشد. استان ساسکاچوان حدود یک میلیون نفر جمعیت دارد که این استان را به ششمین استان پرجمعیت کانادا تبدیل کرده است. نرخ پیشرفت ساکنین این استان بسیار بالا است و مهاجران می‌توانند زندگی مناسبی در شهرهای ساسکاچوان اختیار کنند.

استان ساسکاچوان از هر استان دیگری در کانادا آفتابی‌تر است. در تابستان‌ ممکن است دما به بالای 38 درجه برسد اما در زمستان آب‌وهوای این استان کم‌تر صفر درجه است. مهم‌ترین دانشگاه این استان را می‌توان دانشگاه دولتی ساسکاچوان دانست. این دانشگاه که در سال 1907 تاسیس شده است از مهم‌ترین مراکز آموزشی استان ساسکاچوان است.

نظام درمانی استان ساسکاچوان بر عهده وزارت بهداشت این استان است که شرایط مناسبی را برای اتباع خارجی ایجاد کرده است. شما می‌توانید با اقامت در شهرهای این استان از تمامی خدمات درمانی مراکز درمانی در صورت داشتن بیمه بهره‌مند شوید.

دریافت اقامت در کشور کانادا با اسمارت اپلای

کانادا از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی برای اتباع خارجی از جمله ایرانیان است که به دلیل شرایط عالی زندگی در این کشور سالانه افراد زیادی برای مهاجرت به آن اقدام می‌کنند. کانادا از استان‌های مختلفی تشکیل شده است که از بهترین آن‌ها می‌توان به بریتیش کلمبیا، آلبرتا و ساسکاچوان اشاره کرد. آب‌وهوا در این استان‌ها در فصول گرم تقریبا معتدل است ولی در فصل‌های پاییز و زمستان هوا به منفی 20 درجه نیز می‌رسد.

اگر علاقه‌مند دریافت اقامت در این استان‌ها یا دیگر استان‌های کانادا هستید، می‌توانید از مشاورین خبره موسسه مهاجرتی اسمارت اپلای کمک بگیرید. سایت این موسسه یکی از هوشمندترین وب‌سایت‌های موجود برای مهاجرت به کشورهای خارجی مانند کانادا است و می‌توانید خدمات مورد نظر خود را در دسته‌بندی‌های مختلف این سایت به راحتی جستجو کنید.

 

0 / 5. امتیازات: 0


سرویس جدید : تاپ تن تفریحی سنتر

 • دیدگاه ها

افزودن دیدگاه

 • آواتار کاربر علی اکبر
  علی اکبرمهمان
  2023-03-21 15:45

  با اجازتون بازنشر شد

 • آواتار کاربر حسینعلی
سبزواری
  حسینعلی سبزواریمهمان
  2023-03-11 08:36

  میشه مطلب رو توی وبلاگ خودم بزارم؟

 • آواتار کاربر روح الله
صابری
  روح الله صابریمهمان
  2023-03-07 17:00

  چه سایت قشنگی دارین

 • آواتار کاربر جواد
شعبانی
  جواد شعبانیمهمان
  2023-03-07 15:45

  این موضوع یکی از موضوعات موردعلاقه منه

 • آواتار کاربر حسین
اشرفی
  حسین اشرفیمهمان
  2023-02-25 18:32

  حساب توییتری هم دارید؟

 • آواتار کاربر ابوالقاسم
میری
  ابوالقاسم میریمهمان
  2023-02-17 14:56

  من یکی از کاربران دائمی سایت شما هستم

 • آواتار کاربر سعید
آقایی
  سعید آقاییمهمان
  2023-02-15 14:04

  منابع این مطلب کجاست؟

 • آواتار کاربر بهرام
جمالی
  بهرام جمالیمهمان
  2023-01-31 17:40

  عاااااااااااالی بود