Arash Sadeghi 0

ماجرای کمپین هشتگ savearash# + بیوگرافی آرش صادقی و همسرش

1 دسامبر 2017

ماجرای کمپین هشتگ #savearash + بیوگرافی آرش صادقی

آرش صادقی کیست + بیوگرافی و عکس

ماجرای کمپین هشتگ savearash# + بیوگرافی آرش صادقی

آرش صادقی؛ فعال حقوق‌بشر یا جاسوس؟/ هشتک‌سواری وطنی‌های بی‌اطلاع روی موج منافقین

خبرگزاری فارس – گروه قضایی: با چرخی در صفحات مجازی و نرم افزار‌های مبتنی بر موبایل، هشتکی به چشم می‌خورد که حکایت از آزادی و حمایت از یک فرد دارد.

آن اسم کسی نیست جز آرش صادقی که به زعم دوستان و آشنایان و آنهایی که هشتکش را اینطرف و آنطرف منتشر می‌کنند یک زندانی سیاسی است.

به ویکی پدیای فارسی که مراجعه می‌کنید با جستجوی نام آرش صادقی صفحه‌ای مقابل دیدگانتان نمایش داده می شود که در آن ادعا شده این فرد زندانی سیاسی، فعال حقوق دانشجویان و مدافعحقوق بشراهلایراناست و عنوان می‌شود وی دانشجوی اخراجیدانشگاه علامه طباطباییتهراناست.

90 روز زندان خیالی برای آرش

کمی بعدتر در همین صفحه عنوان می‌شود که آرش صادقی برای اولین بار در 18 تیر 1388 در مقابل دانشگاه علامه به همراه تعدادی از دانشجویان بازداشت شده و به زندان اوینمنتقل شده است و به مدت 90 روز دربازداشت بوده است. ادعایی که بعدها حتی توسط علیزاده طباطبایی وکیل این محکوم مورد تأیید قرار نگرفته و خود علیزاده عنوان کرد “من در هیچ بازداشتگاهی رد و اثری درباره آن 90 روز ندیدم و نمیتوانم بگویم آن ایام آرش بازداشت بوده است.”

اما رد ادعای بازداشت نود روزه آرش صادقی حتی از جانب برخی از دوستانش هم صورت گرفته است بگونه‌ای که برخی از دوستان وی مدعی شده‌اند: ویدر یکی از روستاهای کردستان پنهان شده بود.

برخی از دوستان صادقی حتی مدعی شدند که شایعه بازداشت وی آنهم به واسطه تنها یک اعتراض به نتیجه انتخابات از سوی گلرخ – همسر آرش صادقی- مطرح شده است.

این حرکت گلرخ و آرش گام‌های ابتدایی پروژه بزرگتری با نام حقوق بشر بود. به ‌گونه‌ای که بعدها در اسناد به دست آمده از آرش و گلرخ مشخص شد که طرح بازداشت نود روزه آرش برای شروع سناریویی از پیش طراحی شده برای طرح در رسانه‌ها و قوت گرفتن موضوع نقض حقوق بشر بوده است.

هرچند بعید است که آرش صادقی و گلرخ آنقدر هوشیار بوده باشند که خود این نقشه را طراحی کرده باشند و باید پذیرفت که این طراحی از سوی ضد انقلاب به این دو دیکته شده است و می‌توان از همین جا رگه‌هایی از ارتباط این عناصر با شبکه‌های بیگانه را دید.

توهین به رهبری پوشش صادقی برای انحراف افکار عمومی

بررسی سایت‌های ضد انقلاب و معاند حکایت از آن دارد که اینگونه شبکه‌ها، تلاش وافری دارند تا اتهام آرش صادقی را توهین به رهبر معظم انقلاب و نگارش یک نامه به رهبری اعلام کنند.

به گونه‌ای که در برخی محافل خبری خارجی و به ندرت در برخی محافل خبری داخل از سوی عناصر خود فروخته عنوان می‌شود که “صادقی دردادگاه انقلاببه اتهام اجتماع و تبانی علیهامنیتداخلی، توهین بهرهبری، تشکیل گروه‌های غیرقانونی، تبلیغ علیهنظام محاکمه شده است.”

این عناصر خود فروخته مدعی‌اند آرش صادقی به این اتهام‌ها به 15 سالحبسمحکوم شده و قاضی دادگاه همچنین حکم 4 سالحبس تعلیقیصادقی را نیز لازم‌الاجرا دانسته است.

ارتباط با شبکه‌های جاسوسی

اما واقعیت ماجرا و اتهام اصلی آرش صادقی توهین به رهبری نیست بلکه اتهام بزرگتری متوجه این فرد بوده و آن چیزی نیست به جز ارتباط نامبرده با دو سرویس اطلاعاتی و جاسوسی غربی.

دلباختگان و افراد خودفروخته هیچگاه در بیان اتهامات آرش به این موضوع نپرداختند زیرا به این ترتیب دیگر نمی‌توانستند برای آرش صادقی وجهه و یک ژست حقوق بشری بگیرند زیرا در تمام دنیا جاسوسان افراد محبوبی نبوده و خائن و وطن فروش نامیده می‌شوند.

با این حال دوستان و طرفداران و خلاصه آنها که دلشان می‌خواهد در تنور ضد انقلاب بدمند، اصرار بر آن دارند تا چهره خائنانه و وطن فروش آرش را پنهان کرده و او را یک معترض و توهین کننده قلمداد کنند.

مرداد ماه 95 دستگیری مجدد آرش

در مرداد ماه امسال بود که آرش بار دیگر با حکم دستگاه قضایی کشور دستگیر شد. وی پس از بازجویی‌ و همچنین صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست در دادگاه انقلاب تهران محاکمه شد.

وی از سوی قاضی پرونده به 15 سال حبس محکوم شد و همچنین قاضی پرونده تشخیص داد که 4 سال حکم حبس تعلیقی وی به موعد اجرا گذاشته شود.

تنها گوشه‌ای از جرائم آرش صادقی

اما خوب است به گوشه‌ای از جرائمی که در پرونده آرش صادقی قید شده است نگاهی انداخته شود.

ارتباط با یکی از سرپل‌های اطلاعات سازمان منافقین در داخل کشور (بهروز جاوید تهرانی)

ارتباط سازمانی با گروهک تروریستی پژاک

متهم کردن نظام به شکنجه سران فتنه

حمایت از فرقه ضاله بهائیت

ترتیب دادن مصاحبه خانواده‌های زندانیان با رسانه‌های خارجی

برنامه‌ریزی برای اخلال در نظم عمومی شهری

شرکت در جلسات سازمان یافته دراویش

ارسال اخبار غیرواقعی از زندان اوین برای رسانه‌های ضد انقلاب

ارسال گزارش مکرر به احمد شهید برای سیاه‌نمایی و تحریم علیه ایران

اقدام علیه امنیت ملی

هشتک سیو آرش و ربات‌هایی که به کمک خائنان آمدند

اما به یکباره در شبکه های اجتماعی ماجرای اعتصاب غذای 69 روزه آرش صادقی در زندان به گوش رسید. فارغ از صحت یا عدم صحت این ادعا باید آرش صادقی مورد معاینات دقیق قرار گیرد زیرا یا موضوع 69 روز اعتصاب صحت ندارد یا اینکه آرش به تنهایی توانسته بعد از شکستن رکورد گینس در حوزه اعتصاب این بار تمام معادلات پزشکی را هم زیر سوال ببرد.

با همه این اوصاف سخن از هشتک سیو آرش به میان می‌آید حالا گروهی از آنها که کاسه داغ تر از آش بوده‌اند و دلشان می‌خواسته از این رهگذر برای خود اسم و رسمی هم به دست بیاورند در صفحات مجازی خود عکس و تصویر آرش را منتشر کرده و می نویسند “هشتک سیو آرش”.

در این مسیر برخی افراد سرشناس نظیر خانم بازیگر جریان اصلاح طلبی که شوهرش نیز به واسطه یک پرونده مالی در زندان به سر می‌برد بیشترین آتش افروزی و تلاش را انجام دادند.

بیست و چهار ساعت نمی‌گذرد که هشتک سیو آرش می‌شود اولین توییت پر بازدید دنیا. بماند که ساعتی بعد مشخص می‌شود این رتبه اول نه به واسطه تلاش‌های مردمی بلکه به خاطر استفاده از ربات‌ به جایگاهی پایین تر حوالی رتبه بیست می‌رسد. و شرمساری از این اقدام نابخردانه به روی آنهایی می‌ماند که از این رهگذر دنبال نان و آبی برای خود بودند.

اصرار ضدانقلاب برای ساخت وجهه حقوق بشری برای خائنان

تنها چند روز از افتضاح دیگر عناصر ضد انقلاب در برملا شدن هویت واقعی و چهره منافق شبنم مددزاده می‌گذرد که این بار ضد انقلاب دست به کار جدیدی زده و تلاش می‌کند یک خود فروخته دیگر را مدافع حقوق بشر نشان دهد.

پیش از آنکه آرش صادقی عنصر خودفروخته مرتبط با شبکه‌های خارجی یک چهره حقوق بشری قلمداد شود و دل همگان برای وی بسوزد چندی قبل همین عناصر خودفروخته تلاش داشتند تا شبنم مددزاده را یک چهره فعال حقوق بشری نمایش دهند.

و اما کلام آخر…

کاش آن دسته از افرادی که امروز به واسطه مشهور شدن بر موج از پیش طراحی شده منافقین سوار شده و هشتک‌هایی نظیر سیو آرش را منتشر می‌کنند پیش از دست به کار شدن، اندکی مطالعه کرده و دریابند که این موج‌ها از کجا آغاز می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس نیوز /


آرش صادقی به مرخصی می‌آید

ایلنا نوشت: وکیل آرش صادقی گفت: فردا موکلم به مرخصی می‌آید.

امیر رئیسیان با اعلام این مطلب گفت: امروز از سوی دادستانی تماسی گرفته شد خواسته شد فردا با حضور در زندان و تودیع وثیقه، امکان آزادی وی را فراهم کنند.

وکیل آرش صادقی گفت: طبق اعلامی که از سوی مقامات دادستانی شد، آرش صادقی به مرخصی درمان و گلرخ ایرایی همسر وی نیز به مرخصی خواهد آمد.

منبع : ایلنا / خبر آنلاین


آخرین وضعیت پرونده آرش صادقی و همسرش

امیر رئیسیان درباره وضعیت آرش صادقی گفت: موکلم امروز شصت و نهمین روزی است که در اعتصاب غذا به سر می‌برد و امروز هم از طرف دادستانی اطلاع داده شده که موکلم با قرار وثیقه می‌تواند به مرخصی برود.

وی با بیان اینکه فردا قرار است وثیقه را ارائه دهیم، افزود: ما درخواست اعاده دادرسی کرده‌ایم ولی پرونده همچنان در شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور متوقف مانده و موکلم هم از زمانی که همسرش بازداشت شده اعتصاب کرده است.

جرم آرش صادقی :

رئیسیان ادامه داد: آرش صادقی به اتهامات اجتماع و تبانی، نشر اکاذیب و تبلیغ علیه نظام به ۱۰ سال حبس (به دلیل تعدد جرم) محکوم شده و چهار سال هم از قبل محکومیت داشت که قاضی صلواتی رییس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب محکومیت وی را به یک و نیم برابر تبدیل کرده و مجموع محکومیت موکلم ۱۵ سال حبس می‌شود.

وکیل مدافع آرش صادقی افزود: دیگر موکلم – گلرخ ایرایی همسر آرش صادقی – نیز به اتهام توهین به مقدسات به پنج سال حبس و به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس محکوم شده که جمعا شش سال می‌شود.

رئیسیان در پایان با بیان اینکه پرونده همسر آرش صادقی نیز همچنان در شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور متوقف مانده است، خاطرنشان کرد: به ما گفته‌اند که فردا برای هر دو نفر وثیقه ببریم.

منبع : افکار نیوز /

0 / 5. امتیازات: 0

اکسیر آموز - مدرسه آنلاین اینترنتی

 • دیدگاه ها

افزودن دیدگاه

 • آواتار کاربر بهنام
طالبی
  بهنام طالبیمهمان
  2024-01-20 04:54

  سپاس 🌹🍃

 • آواتار کاربر احسان
گودرزی
  احسان گودرزیمهمان
  2024-01-10 12:27

  خسته نباشین

 • آواتار کاربر عباس
عبادی
  عباس عبادیمهمان
  2023-12-13 00:45

  عالیه خیلی ممنون خیلی لطف کردین بهمون

 • آواتار کاربر عباسعلی
منصوری
  عباسعلی منصوریمهمان
  2023-12-09 02:09

  حرف نداشت👌🏻

 • آواتار کاربر مهدی
رفیعی
  مهدی رفیعیمهمان
  2023-11-28 02:27

  چرا اینقد زیاد؟

 • آواتار کاربر ناصر
شفیعی
  ناصر شفیعیمهمان
  2023-11-25 10:00

  موفق باشید.

 • آواتار کاربر اسماعیل
نعمت زاده
  اسماعیل نعمت زادهمهمان
  2023-11-13 05:18

  کانال تلگرامی هم دارید ؟

 • آواتار کاربر محمدعلی
زارع
  محمدعلی زارعمهمان
  2023-10-01 06:54

  حساب توییتری هم دارید؟

 • آواتار کاربر شهرام
افشاری
  شهرام افشاریمهمان
  2023-09-27 19:18

  ایولا

 • آواتار کاربر مرتضی
پارسا
  مرتضی پارسامهمان
  2023-08-08 15:27

  خیلی ممنون از توضیحاتون خوبتون

 • آواتار کاربر اسماعیل
غفاری
  اسماعیل غفاریمهمان
  2023-07-28 13:54

  گروه واتساپی هم دارید؟

 • آواتار کاربر رمضان
طالب زاده
  رمضان طالب زادهمهمان
  2023-07-24 22:00

  میتونیم توی سایت شما مطلب بنویسیم؟

 • آواتار کاربر بهزاد
امامی
  بهزاد امامیمهمان
  2023-07-24 11:09

  خییلی عالیع 😍😍😍😍

 • آواتار کاربر ابراهیم
باهنر
  ابراهیم باهنرمهمان
  2023-06-28 05:54

  مچكرم ازتون بابت همچين سايت خوبي

 • آواتار کاربر مرتضی
حقیقی
  مرتضی حقیقیمهمان
  2023-05-30 13:36

  کجا می تونم اطلاعات کاملتری درباره این موضوع پیدا کنم

 • آواتار کاربر احمد
اسلامی
  احمد اسلامیمهمان
  2023-05-15 14:27

  چه سایت قشنگی دارین

 • آواتار کاربر اسماعیل
صدیق
  اسماعیل صدیقمهمان
  2023-05-12 20:00

  شما کانال تلگرام هم دارین؟

 • آواتار کاربر پرویز
قشقایی
  پرویز قشقاییمهمان
  2023-03-25 03:45

  خیلی عالی بود

 • آواتار کاربر محمود
رمضانی
  محمود رمضانیمهمان
  2023-03-13 00:18

  مطلب خوبی بود

 • آواتار کاربر یعقوب
کرمانی
  یعقوب کرمانیمهمان
  2023-03-09 04:36

  این موضوع یکی از موضوعات موردعلاقه منه

 • آواتار کاربر منصور
حسینی
  منصور حسینیمهمان
  2023-03-01 09:54

  سایتوتن عالییییییییییی هستش واقعا🙏🙏👌👌👏👏

 • آواتار کاربر ایمان
نعمتی
  ایمان نعمتیمهمان
  2023-02-25 04:16

  سلام عالی بود

 • آواتار کاربر سیدعلی
شیرازی
  سیدعلی شیرازیمهمان
  2023-02-20 10:40

  خیلی ممنون از سایت خوبتون😍😍🙏🏻

 • آواتار کاربر امید
فروتن
  امید فروتنمهمان
  2023-02-20 06:52

  محتوا خوبی بود

 • آواتار کاربر کاظم
گنجی
  کاظم گنجیمهمان
  2023-02-02 13:36

  احسنت عالی بود

 • آواتار کاربر مصطفی
  مصطفیمهمان
  2016-12-30 18:28

  جالبه