ticket train norooz 1396

بلیت قطار نوروز ۱۴۰۲ | زمان پیش فروش بلیط قطار نوروز ۱۴۰۲

27 فوریه 2023

زمان پیش فروش بلیط قطار نوروز ۱۴۰۲ + قیمت

سایت پیش فروش بلیت قطارها برای عید نوروز 1402

زمان پیش فروش اینترنتی بلیت قطار عید نوروز ۱۴۰۱ + قیمت

پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی ۱۴۰۲ از 13 اسفند/ افزایش قیمت نداریم (8 اسفند 1401)

به گزارش رسانه تفریحی سنتر ،به نقل از میعاد صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی از روز شنبه 13 اسفند آغاز می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: از روز شنبه ۱۳ اسفند پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی برای کل مسیرها غیر از مسیر مشهد مقدس آغاز می شود.

وی افزود: از روز یکشنبه ۱۴ اسفند پیش فروش مسیرهای منتهی به مشهد غیر از مسیر تهران-مشهد و بالعکس آغاز می‌شود.

مدیرعامل راه‌آهن اضافه کرد: از روز دوشنبه ۱۵ اسفند نیز بلیت قطارهای نوروزی مسیر تهران مشهد-عرضه و بالعکس خواهد شد.

* ساعت عرضه حضوری و اینترنتی بلیت قطارهای نوروزی

صالحی اظهار داشت: عرضه بلیت ها به صورت حضوری و مراجعه به آژانس از ساعت ۸ صبح روزهای مذکور آغاز می‌شود و عرضه اینترنتی بلیت قطار ها از ساعت ۱۴ روز‌های مذکور انجام خواهد شد و در روزهای بعد هم تا تکمیل ظرفیت ادامه دارد.

* قیمت بلیت قطار‌ها برای نوروز افزایش نمی‌یابد

مدیرعامل شرکت راه‌آهن تصریح کرد: قیمت بلیت قطار برای نوروز ۱۴۰۲ افزایش نمی‌یابد.

* افزایش 10 درصدی ظر‌فیت قطار‌‌ها نسبت به نوروز 1398

‌معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: برنامه‌ریزی کرده‌ایم برای نوروز 1402 میزان 10 درصد افزایش قطارها نسبت به نوروز 1398 (پیش از کرونا) داشته باشیم.

* کاهش 20 درصدی تأخیرات قطار‌ها ‌

صالحی اظهار کرد: در 11 ماه از سال 1401 ‌نسبت به 11 ماه 1400 میزان تأخیر‌ات قطارها 20 درصد کاهش داشته است که امیدواریم در اسفند امسال و فروردین 1402 این رقم ادامه یابد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن گفت: در 11 ماه امسال نسبت به 11 ماه 1400 رشد 42 درصدی جابه‌جایی مسافر ریلی محقق شد.

————-

مطالب مرتبط :

لحظه تحویل سال ۱۴۰۲ چه ساعتی است ؟

سهمیه بنزین نوروز ۱۴۰۲ چقدر است ؟

————-

آغاز پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی قطار ۱۴۰۲ از هفته آینده (8 اسفند 1401)

به گزارش ایرنا از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، پنجاه‌وچهارمین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر روز دوشنبه- ۸ اسفندماه ۱۴۰۱ – در سالن فجر وزارتخانه برگزار و تمهیدات لازم برای سفرهای نوروز ۱۴۰۲از سوی مسئولین کمیته‌های عضو ستاد مورد بررسی قرار گرفت.

سید مصطفی فاطمی دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در ابتدای این نشست با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای نوروز ۱۴۰۲ از ۶ ماه گذشته با هدف برنامه‌ریزی برای خدمت‌رسانی به مسافران در ایام‌ نوروز آغاز شده است، بیان کرد: ستاد خدمات سفر در تمامی استان‌ها شکل گرفته و جلسات متعددی به‌منظور ایجاد هماهنگی‌های لازم در شهرستان‌های گردشگری برگزار شده است، بسیج سازمانی برای خدمت رسانی در نوروز ۱۴۰۲ شکل گرفته در تک‌ تک استان‌ها شکل گرفته و ستاد خدمات سفر از امروز وارد فاز اجرایی در مرکز و استان‌ها می‌شود.

رشد ۲۰درصدی پروازهای کیش

مرتضی رمضانی گالشی معاون گردشگری منطقه آزاد کیش با اشاره به تشکیل ۱۳ کمیته در راستای برنامه‌ریزی برای نوروز ۱۴۰۲، افزود: طی همکاری‌های صورت گرفته با سازمان هواپیمایی کشور، تعداد پروازها با رشد حدود ۲۰درصدی از ۶۷ پرواز در سال گذشته به ۷۷ پرواز در نوروز ۱۴۰۲ خواهد رسید. همچنین برنامه‌ریزی خوبی برای سفرهای زمینی و ریلی شکل گرفته و همکاری خوبی با سازمان بنادر و دریانوروردی انجام شده و تعداد ایستگاه‌ها از ۲۰ ایستگاه به ۴۰ ایستگاه افزایش داده شده است.

وی به همکاری‌های صورت گرفته با معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای خدمات‌دهی هرچه‌بهتر به گردشگران و تهیه اقلام‌ مورد نیاز برای نوروز ۱۴۰۲ اشاره کرد و گفت: اقامتگاه‌ها و هتل‌ها با قیمت مصوب خدمات‌رسانی خواهند کرد و از روز گذشته کارشناسان برای بازدیدهای میدانی اعزام شده‌اند.

پیگیری جدی نظارت بر بازار

احمد اصانلو رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در ادامه این جلسه با بیان اینکه این سازمان مرجع رسیدگی به تخلفات است، نه نظارت و کشف تخلفات گفت: منتقد این موضوع هستیم که نظارت بر بازار تعیین تکلیف شود، در همین راستا و با توجه به شرایط خاص اقتصادی موضوع نظارت را به‌طور جدی پیگیری می‌کنیم. در دوره جدید مخصوصا دو ماه پایانی سال برای حضور میدانی برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

اصانلو با بیان اینکه براساس طرح‌های ویژه تعزیرات رؤسای شعب و گشت‌های مشترک بر قیمت‌ها نظارت خواهند کرد، گفت: بر اساس مصوبه سران قوا اختیار پلمب و رسیدگی به تخلفات در محل به تعزیرات حکومتی داده شده و جرائم تشدید شده است.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به اینکه از امروز برای نظارت بر بازار پای کار آمده‌ایم، گفت: منتظر وصول گزارشات نیستیم. بر نرخ قیمت بلیت هواپیما و سایر وسایل نقلیه عمومی و همچنین رعایت نرخ مصوب از سوی هتل‌ها و مراکز اقامتی نظارت کرده و با متخلفان برخورد جدی می‌شود.

پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی قطار ۱۴۰۲

تامین وسایل اولیه نجات و آموزش پرسنل هتل‌ها و مراکز اقامتی

علی شریفان دبیر سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه وزارت بهداشت از ماه گذشته جلسات را برای ارائه خدمات سلامت به مسافران نوروزی در سه حوزه بهداشت، درمان و اورژانس پیش از بیمارستان آغاز کرده است، ادامه داد: همیشه اقامتگاه‌های دارای مجوز و زیرمجموعه‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بهترین همکاری را دارند و استانداردها رعایت می‌شود.

وی با بیان اینکه بیشترین مشکل مربوط به فعالیت صنوف و کسبه غیرمجاز است، بر برنامه‌ریزی و مجوزدار شدن این گروه و نظارت بر فعالیت آنها اشاره کرد.

شریفان با اشاره به ۱۰۶۰ بیمارستان و ۱۴۴ هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستان‌ها در کشور از اعلام آمادگی برای ارائه خدمات در بیمارستان‌ها خبر داد و گفت: با استفاده از ۵۲ بالگرد، ۸۸ اتوبوس آمبولانس و ۵۷۰۰ آمبولانس، در ۳۲۰۰ پایگاه ارائه خدمات به مسافران را داریم.

کارشناس سازمان اورژانس کشور به اهمیت تدبیر سرانه سلامت برای هر مسافر از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اشاره کرد و گفت: در صورت تجهیز هتل‌ها و اقامتگاه‌های بزرگ به وسایل اولیه نجات و آموزش پرسنل، جان مسافران نجات پیدا می‌کند، این امر می‌تواند فاز به فاز انجام‌ گیرد و این آمادگی از سوی ما وجود دارد.

لزوم حضور پزشکان متخصص در بیمارستان‌ها

سرهنگ سیروس حسن‌زاده معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فراجا انتظامی با بیان اینکه هماهنگی بین سازمان‌های امدادی انجام شده است، ادامه داد: رزمایش طرح ترافیکی ۲۳ اسفندماه انجام و طرح همیاران‌ پلیس نیز با همکاری وزارت آموزش پرورش از ۱۵ اسفندماه آغاز می‌شود.

وی اطلاع‌رسانی به موقع و دقیق از سوی صداوسیما را در به حداقل رسیدن تصادفات مهم دانست و افزود: عدم استفاده از خودروها و مینی‌بوس‌های شهری برای بین شهری و همچنین استفاده از اتوبوس‌های ایمن از سوی راهیان‌نور باید مورد توجه قرار گیرد.

حسن‌زاده با بیان‌اینکه ۳۰ درصد تصادفات از ساعت ۱۶ تا ۲۰ صورت می‌گیرد، این ساعات را برای سازمان‌های امدادی حائز اهمیت عنوان‌ کرد و ادامه داد: به دلیل اینکه پزشکان متخصص در بسیاری شهرها حضور ندارند، تشخیص درست اتفاق نمی‌افتد و این موضوع منجر به مرگ گردشگران می‌شود. حضور پزشکان متخصص در بیمارستان‌ها باید مدنظر قرار گیرد.

اختصاص ۱۰ تا ۱۵ درصد سهمیه بیشتر بلیت قطار و هواپیما برای مسیر مشهد مقدس

شهریار افندی‌زاده معاون وزیر راه و شهرسازی نیز در این نشست گفت: سال گذشته ۶ میلیون نفر از طریق حمل‌نقل هوایی، ۲ میلیون نفر به صورت حمل‌ونقل جاده‌ای، ۱,۵ میلیون نفر به صورت ریلی و ۲ میلیون نفر نیز از طریق خودروهای شخصی خود جابه‌جا شدند که امسال نیز پیش‌بینی می‌کنیم ۱۰ تا ۱۵ درصد رشد داشته باشیم.

وی افزود: ۸هزار کیلومتر از راه‌های پرحادثه شناسایی شده تا با کمک پلیس و نیروهای امدادی نظارت بیشتری بر این راه‌ها داشته باشیم.

افندی‌زاده ادامه داد: از هفته آینده پیش‌فروش بلیت‌های قطار آغاز خواهد شد و برای مسیرهایی مثل مشهد ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش سهمیه بلیت خواهیم داشت. در حوزه حمل و نقل هوایی نیز برای مسیرهایی مثل مشهد مقدس درخواست افزایش پروازها را داده‌ایم. سه موج سفر را برای نوروز امسال پیش‌بینی کرده‌ایم و تمام تلاش‌مان را برای ارائه خدمات به گردشگران نوروزی به کار خواهیم گرفت.

کمبودی در تامین مایحتاج ضروری مردم نداریم

شاهپور علائی‌مقدم معاون وزیر جهاد کشاورزی در این نشست گفت: تقارن نوروز و ماه مبارک رمضان باعث شده تا امسال با حساسیت بیشتری موضوع تامین موادغذایی را پیگیری کنیم و از سه ماه قبل جلسات مختلفی با موضوع تامین مایحتاج مردم برگزار شده و در همین ارتباط قرارگاه‌هایی تشکیل شده است. در این باره برای تامین برخی از مواد غذایی مثل برنج، گوشت، مرغ، روغن، شکر، تخم‌مرغ، خرما، میوه و … برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای شده و کمبودی در این باره نداریم.

وی افزود: در خصوص تامین سیب و پرتقال در نوروز نیز پیش‌بینی ما این است که حدود ۱۵ هزار تن مورد نیاز است و تا کنون ۱۱ هزار تن سیب و پرتقال تامین شده است.

پشتیبانی ۲۱ بالگرد از خدمات امدادی جمعیت هلال‌احمر

صادق محمودی رئیس جمعیت امداد و نجات نیز در این جلسه گفت: ۱۹ هزار نیروی امدادی داریم که در تمام سال از جمله نوروز به ارائه خدمات امدادی می‌پردازند. در نوروز امسال آمادگی کامل داریم و برنامه‌ریزی‌های خوبی در این باره صورت گرفته است. ۲۱ فروند بالگرد برای پشتیبانی خدمات امدادی در نوروز امسال به کار گرفته خواهد شد.

ایجاد نشاط و ارتقای ایمنی دو هدف ما است

حجت‌الاسلام سید هاشم حسینی رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر نیز گفت: ایجاد نشاط و ارتقای ایمنی دو هدف ما است که در همین راستا ۲۰۷ پست ثابت ایجاد کردیم که بیشتر در مبادی شهرها و در فاصله ۳۰ کیلومتری شهرها مستقر می‌شوند.

تهیه مستند از حضور گردشگران خارجی در اماکن فرهنگی تاریخی

مسلم رحیمی معاون امور استان‌های صدا و سیما و رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در ادامه این نشست گفت: پیام‌های رادیویی کارهای جدیدی است که امسال در نوروز آمادگی اجرای آن‌ را داریم. شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی استانی آمادگی کامل برای اطلاع‌رسانی در نوروز را دارند. ما در سازمان صدا و سیما آماده هرگونه همکاری با ستاد و دستگاه‌های عضو ستاد هستیم.

وی افزود: برای نوروز امسال برنامه‌های ویژه‌ای برای تهیه گزارش و معرفی از اماکن فرهنگی تاریخی داریم. برنامه‌ریزی‌ کرده‌ایم مستندهایی از حضور گردشگران خارجی و خاطرات آن‌ها از سفر به ایران تهیه خواهد شد. در کنار آن مسابقات محلی و بازی‌های بومی و محلی اهمیت فراوانی دارد که ما در کمیته اطلاع‌رسانی آمادگی کامل برای اطلاع‌رسانی و معرفی این جشنواره‌ها داریم.

سامان‌دهی فضاهای اقامه نماز

حجت‌الاسلام جواد حیرانی رئیس ستاد اقامه نماز نیز در این جلسه گفت: از ماه گذشته دو اقدام را پیگیری و انجام دادیم که به عنوان مثال می‌توان به سامان‌دهی فضاهای اقامه نماز اشاره کرد. همچنین با همکاری برخی از دستگاه برنامه‌ریزی‌های را انجام داده‌ایم که در کنار سفر، گردشگران نشاط معنوی را نیز تجربه کنند.

نماینده سازمان اوقاف نیز در ادامه این نشست گفت: از ۲۸ اسفند طرح آرامش بهاری در ۲هزار بقعه اجرا خواهد شد. این طرح در ۱۲۸ بقعه که در مسیر مشهد مقدس هستند از نیمه شعبان به صورت ویژه آغاز می‌شود. همچنین خیمه‌های معرفت احداث می‌شود. در این خیمه‌ها در کنار اقدامات فرهنگی، سوغات و صنایع‌دستی نیز اجرا خواهد شد. همچنین ظرفیت‌های اقامتی ما در اختیار گردشگران نوروزی قرار خواهد گرفت.

برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی در تمام شهرهای استان مازندران

روح الله سُلگی معاون سیاسی استانداری مازندران نیز در این نشست به صورت ویدئو کنفرانسی در سخنانی گفت: مازندران دارای ظرفیت‌های گردشگری بی‌نظیری است که از آن جمله می‌توان به جنگل‌های انبوه، سواحل زیبا، چشمه‌ها و آبشارها و طبیعت زیبا اشاره کرد که فرصت مناسبی برای سفر و گردشگری در این استان است.

وی افزود: خدماتی که استان مازندران به گردشگران ارائه می‌دهد ملی است، اما بودجه و امکاناتی که در اختیار دارد استانی است. بنابراین درخواست ما از ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر این است که به تقویت بودجه و امکانات این استان برای ارائه خدمات هرچه بهتر به گردشگران توجه کند.

معاون استاندار مازندران افزود: در تمام شهرستان‌های استان مازندران در نوروز بازارچه و نمایشگاه صنایع‌دستی برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در نوروز ۱۴۰۱ با عضویت ۲۳ دستگاه اجرایی و محوریت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ در محل این وزارتخانه تشکیل شد. مدیریت و بررسی وضعیت محورها و مسیرهای سفر، مبادی و مقاصد سفر، محل‌های اقامت و پذیرایی، امدادرسانی و اطلاع رسانی از تغییرات آب و هوا و وضعیت ترافیکی جاده‌ها با هدف افزایش کیفیت خدمات و رضایتمندی گردشگران و مسافران از مهمترین و ظایف و ماموریت‌های این ستاد است که در شعب آن در همه استان‌ها و هرستان‌های کشور نیز همزمان با ستاد مرکزی تشکیل و شبانه روزی فعالیت می‌کنند.

نوروز ۱۴۰۱ با توجه با فروکش کردن ویروس کرونا و کاهش محدودیت های سفر بعد از سه سال، موج سفرهای داخلی در کشور شکل گرفت که از آن به عنوان سونامی سفر تعبیر شد.

 

‌تا شنبه احتمالا زمان پیش فروش بلیط قطار نوروز ۱۴۰۲ اعلام خواهد شد (4 اسفند 1401)

سیدحسن موسوی دیزجی، معاون مسافری شرکت راه آهن در خصوص پیش فروش نوروزی بلیت قطار گفت: در جلسه امروز راه آهن قرار است که زمان پیش فروش اعلام شود اما احتمالا شنبه از سوی مدیر راه آهن زمان شروع پیش فروش بلیط قطار نوروز ۱۴۰۲ اعلام خواهد شد.

وی درباره اینکه چرا این پیش فروش نوروزی دیر اعلام شده است گفت: برنامه ریزی و هماهنگی بین معاونت ها برای ارائه بهتر خدمات به مسافران، کمی اعلام زمان پیش فروش را به تاخیر انداخت.

 

زمان پیش فروش بلیت قطار نوروز ۱۴۰۲ اعلام شد (11 بهمن 1401)

رضا نفیسی درباره تدابیر اندیشیده شده برای سفر‌های نوروزی ۱۴۰۲ با اعلام اینکه زمان اجرای طرح از روز ۲۴ اسفند تا ۱۵ فروردین است، گفت: با توجه به تقارن تعطیلات نوروزی سال ۱۴۰۲ از سوم فرورین با ایام ماه رمضان پیش‌بینی می‌شود سفر‌ها در روز‌های قبل از ماه رمضان اوج بگیرد. همچنین با توجه به ایام مبارک نیمه شعبان در ۱۵ اسفندماه، پیش‌بینی می‌شود شاهد آغاز سفر‌ها همزمان با این روز باشیم.

وی اقدامات مربوط به سفر‌های نوروزی را قبل از سفر، حین سفر و بعد از سفر دانست و افزود: اقدامات قبل از سفر شامل بهسازی مسیر‌های تردد، آماده‌سازی پایانه‌ها، نصب علائم، خط کشی و روکش آسفالت شبکه جاده‌ای و بهسازی ناوگان بخش ریلی و دریایی می‌شود و طبق گزارش‌های ارائه‌شده از سوی سازمان‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی برنامه‌هایی برای بهبود شرایط سفر در همه حوزه‌های حمل ونقل دریایی، هوایی، ریلی و جاده‌ای در دست اقدام است.

رئیس مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل‌ونقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: پیش‌فروش بلیت‌های راه‌آهن و اتوبوس‌ها توسط سازمان‌های مسئول در دست برنامه‌ریزی بوده و در اسرع وقت اطلاع‌رسانی‌های لازم صورت خواهد گرفت.

نفیسی از هماهنگی با همه سیستم‌ها و سازمان‌ها از جمله هلال احمر، پلیس، اورژانس و … برای حضور در جاده‌ها خبر داد و گفت: میز خدمت نیز در پایانه‌ها و مجتمع‌های برپا خواهد شد تا افرادی با حضور در این میز‌ها پاسخگوی مشکلات مردم باشند و همچنین پاسخگویی به هرگونه تاخیر در سفر‌های شیوه‌های مختلف حمل‌ونقل در دستور کار سازمان‌های مسئول قرار دارد.

بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازی، وی با بیان اینکه سفر‌های نوروز ۱۴۰۱ نسبت به دوران قبل از کرونا یعنی سال ۱۳۹۸ روند افزایشی داشت، افزود: پیش‌بینی می‌شود در نوروز ۱۴۰۲ نیز حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش سفر را نسبت به سال گذشته مشاهده کنیم. سفر‌های هوایی نوروز ۱۴۰۱ نسبت به قبل از کرونا یعنی سال ۱۳۹۸ حدود ۵۰ درصد، سفر‌های ریلی ۴۵ درصد و سفر‌های جاده‌ای حدود ۲۷ درصد رشد داشته است.

به گفته رئیس مرکز ایمنی حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی، سفر‌های برون‌مرزی جاده‌ای و سفر‌های خارجی هوایی نیز رشد بیشتری خواهد داشت. همچنین سفر‌های جاده‌ای با وسایل نقلیه شخصی بیشتر از وسایل نقلیه عمومی خواهد بود.

 

تاریخ و زمان پیش فروش بلیت قطار نوروز ۱۴۰۲ چه روزی است؟

همه ساله برای توزیع عادلانه بلیط قطارها بین هموطنان عزیز و جلوگیری از بازار سیاه بلیط ، راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شرکتهای ریلی مانند رجا و سفیر و فدک ، بعد از انجام بررسی های لازم ناوگان ریلی و نیز استفاده از آمار و ارقام و تجربیات کارشناسان مربوطه ، چند وقت قبل (حتی تا دو ماه قبل از تعطیلات نوروز) روزهای خاصی را جهت فروش اینترنتی بلیط قطار نوروز و نیز فروش حضوری در دفاتر معتبر و آژانسهای هواپیمایی و مسافرتی اعلام می نمایند.

آغاز پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی ‌حدود هفته سوم بهمن‌ماه خواهد بود.

تاریخ دقیق زمان پیش فروش بلیت قطار نوروز ۱۴۰۲ امسال ، بعد از اعلان آن توسط مراجع ذیربط در راه آهن و شرکتهای ریلی فوق ، در همین جا نیز توسط این شرکت هم اطلاع رسانی خواهد شد.

 

خرید آنلاین بلیط قطار ویژه نوروز ۱۴۰۲

امروزه بلیط های قطار از نوع بلیط الکترونیکی و ای تیکت ( Eticket ) است که مزیت خوبی برای مسافران ایجاد کرده تا در هرجای کشور که باشند از برخی سایتهای معتبر بتوانند آنرا خریداری نمایند.

خرید تلفنی بلیط قطار ویژه عید نوروز ۱۴۰۲

برای کسب هرگونه اطلاعات قیمت و ساعات حرکت قطارهای نوروز ۱۴۰۲ پس از اطلاعیه راه آهن و شرکتهای ریلی مذکور ، می توانید با اپراتورهای این شرکت در ساعات اداری به شماره های زیر تماس حاصل فرمائید.

حتی اگر از سایت و یا جای دیگر نتوانستید بلیط قطار های ویژه نوروز ۱۴۰۲ را تهیه کنید باز هم روی همکاری ما حساب کنید و با ما تماس بگیرید و از سیستم رزرو ما هم امتحان کنید تا در ایام پیک عید نوروز ۱۴۰۲  بلیط قطارهای شما را صادر کنیم!

قیمت بلیط قطار عید نوروز 1402

عوامل زیادی مانند لوکس بودن قطارها ، درجه یک و یا درجه دو بودن آن و کوپه ای یا سالنی بودن قطار و نیز تاریخ های موثر حرکت قطارها و نیز مسیر مربوط به حرکت قطار و همچنین خدماتی که در قطار به عنوان پذیرایی و امکانات و سرویس های خدماتی به مسافرین محترم ارائه می گردد ،جزو عوامل تعیین کننده قیمت بلیط قطارهای عید نوروز ۱۴۰۲ خواهد بود.

 

رزرو کوپه دربست در قطارهای عید نوروز 1402

می‌توانید با خرید هر چهارتخت در کوپه‌های چهارنفره قطارهای عید نوروز ۱۴۰۲ ،قطار انتخابی خود را به صورت دربست بگیرید تا به همراه خانواده یا دوستان خود سفر راحت‌تری را تجربه کنید و مسافر غریبه در کوپه خود نداشته باشید.

دربست کردن کوپه قطارها ویژه عید نوروز امسال به آسانی هنگام خرید بلیط قطار امکان پذیر است و فقط می بایست به اپراتور ما این موضوع را اطلاع دهید تا به صورت دربست آنرا صادر نماید.

اگر بلیط گروهی قطارهای نوروزی را می خواهید و یا اگر کودکان کم سن و سال به همراه دارید، کوپه‌های دربست را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

بلیط گروهی قطارهای نوروز 1402

با توجه به اینکه راه آهن همه ساله برای توزیع عادلانه تر بلیط بین مسافرین عید نوروز ، صدور بلیط های گروهی بیش از دو کوپه را در ابتدای پیش فروش معمولاً محدود و ممنوع می نماید ، ولی پس از گذشتن زمانی ، امکان صدور بلیط گروهی قطار ویژه عید نوروز فراهم می گردد.

بنابراین چنانچه شما نماینده گروه یا هیئت و یا ارگان و شرکتی هستید که می بایست برای تعداد کثیری از مسافرین اقدام به تهیه بلیط گروهی قطار ویژه عید نوروز ۱۴۰۲ نمائید ، از قبل آمار و مشخصات مسافرین خود را به اپراتور ما اطلاع دهید تا پیگیری و صدور آن طبق ضوابط و قوانین راه آهن صورت بگیرد.

 

بلیط قطارهای نوروز ۱۴۰۲ ویژه خواهران در واگن مخصوص بانوان

چنانچه بانوان مایل هستید در قطار های ویژه عید نوروز ۱۴۰۲ به مسافرت بروند، برای راحتی هرچه بیشتر آنها در قطار ،می توانند از واگن مخصوص بانوان و سهمیه خرید بلیط قطار نور ویژه سالن بانوان در عید نوروز 1402 برای ایشان استفاده کرد.

البته وجود واگن ویژه بانوان در قطار نور در مسیر و تاریخ و نوع قطار انتخابی تان را باید از قبل با اپراتور مربوطه چک کنید زیرا در برخی مواقع ، چنین واگنی به لوکوموتیو بسته نمیشود.


 • دیدگاه ها

افزودن دیدگاه

 • آواتار کاربر سجاد
رضایی
  سجاد رضاییمهمان
  2024-03-27 02:09

  حساب توییتری هم دارید؟

 • آواتار کاربر حیدر
رنجبر
  حیدر رنجبرمهمان
  2023-12-08 21:18

  سایتتون محشرههههه

 • آواتار کاربر حامد
ایمانی
  حامد ایمانیمهمان
  2023-12-03 22:45

  کانال تلگرامی هم دارید ؟

 • آواتار کاربر علیرضا
واعظی
  علیرضا واعظیمهمان
  2023-11-02 00:54

  میشه مطلب رو توی وبلاگ خودم بزارم؟

 • آواتار کاربر روح الله
اخوان
  روح الله اخوانمهمان
  2023-08-15 15:18

  خیلی خوشحالم که هستین

 • آواتار کاربر سیدحسین کشانی
  سیدحسین کشانیمهمان
  2023-08-11 21:18

  Awli bood

 • آواتار کاربر حمید
فرهادی
  حمید فرهادیمهمان
  2023-08-04 07:36

  شما کانال تلگرام هم دارین؟

 • آواتار کاربر مصطفی
مومنی
  مصطفی مومنیمهمان
  2023-07-16 20:27

  شما پیج اینستا هم دارین؟

 • آواتار کاربر حسن
معصومی
  حسن معصومیمهمان
  2023-07-16 18:36

  چقد خوبین شما

 • آواتار کاربر رضا
میر
  رضا میرمهمان
  2023-07-03 17:00

  مطلب به درد بخوری بود

 • آواتار کاربر حامد
عرب
  حامد عربمهمان
  2023-03-17 04:09

  این موضوع یکی از موضوعات موردعلاقه منه

 • آواتار کاربر مصطفی
شهبازی
  مصطفی شهبازیمهمان
  2023-03-16 22:54

  مطلبتون بسیار مفید بود

 • آواتار کاربر جمشید
بیگی
  جمشید بیگیمهمان
  2023-03-08 06:36

  ممنونم واقعا خیلی زحمت می کشید.همینم خوبه 😍😍خدا خیرتون بده

 • آواتار کاربر علی رضا
مهرابی
  علی رضا مهرابیمهمان
  2023-02-27 17:00

  خیلی ممنون از سایت خوبتون😍😍🙏🏻

 • آواتار کاربر ت
  تمهمان
  2023-02-27 14:49

  گزارش نخواستیم بفرمایید بلیط های نوروزی قطار چی شد ؟؟؟؟؟؟ شنبه گدشت!!!!!@

 • آواتار کاربر جواد
نیشابوری
  جواد نیشابوریمهمان
  2023-02-26 11:32

  خیلی عالی بود

 • آواتار کاربر محمدجواد
فاظلی
  محمدجواد فاظلیمهمان
  2023-02-24 01:04

  بازم درمورد این موضع مطلب بزارین

 • آواتار کاربر سارا
  سارامهمان
  2023-02-16 21:51

  سلام زمان پیش فروش بلیط های عید نوروز 1402 کی میزارن؟

  • آواتار کاربر آرش
   آرشمهمان
   2023-02-18 11:17

   سلام. هفته اول اسفند

 • آواتار کاربر سارا
  سارامهمان
  2023-02-16 21:48

  سلام پیش فروش بلیط قطار عید نوروز 1402کی میزارن؟

 • آواتار کاربر عجول
  عجولمهمان
  2022-02-22 10:18

  سلام.برای 23اسفند به بعد چرا اعلام نمیشه؟چرا کسی جواب درستی بما نمیده؟

 • آواتار کاربر elham
  elhamمهمان
  2022-02-20 12:17

  سلام برای خریدبلیت قطاربرای ۲۳ بهمن به بعدکی اقدام کنیم؟چراکسی پاسخگونیست؟

 • آواتار کاربر محمدحسین
  محمدحسینمهمان
  2019-02-03 14:23

  با سلام و عرض خسته نباشید. میخواستم بپرسم چطور میتونم از طریق سایت دو تا کوپه دربست کنار هم خریداری کنم. با تشکر و سپاس

 • آواتار کاربر علی عرب حجی
  علی عرب حجیمهمان
  2019-01-14 20:54

  باسلام وعرض خسته نباشیدممنون وسپاس گذارم ازاطلاع رسانی های شما فقط اگرممکن است برای بلیط های نوروزی زودتراطلاع رسانی کنیدممنون میشیم بی صبرانه منتظرخریدهای بلیط نوروزی هستیم ازالان با تشکرفراوان

  • آواتار کاربر مرد
   مردمهمان
   2022-02-06 22:12

   چند نفر در اداره فروش شرکت رجای تهران ادا درمیارن و ظرفیت قطارها رو نگه میدارن و بعد با قیمتهای اضافه به اشخاص و تورها میفروشند. اگه ادامه بدن براشون گرون تموم میشه

 • آواتار کاربر عبدالرضا
  عبدالرضامهمان
  2019-01-08 11:54

  سلام لطفا برای 23 اسفند به بعد هم اطلاع رسانی کنید که کی باز میشه مخصوصا اینترنتی

 • آواتار کاربر مجتبی
  مجتبیمهمان
  2017-01-20 20:51

  تشکر از ازلاع رسانی