دانلود سریال گیسو دانلود سریال دراکولا

بلیت قطار نوروز ۱۴۰۰ | زمان پیش فروش اینترنتی بلیت قطار نوروز 1400

26 بهمن 1399
4 دیدگاه

زمان پیش فروش اینترنتی بلیت قطار نوروز ۱۴۰۰ + قیمت

سایت پیش فروش بلیت قطارهای نوروز 1400

زمان پیش فروش اینترنتی بلیت قطار عید نوروز ۱۴۰۰ + قیمت

قیمت بلیت قطار و هواپیما در نوروز ۱۴۰۰ افزایش می‌یابد؟ (27 بهمن 1399)

میزان نوشت: محدودیت‌ها و سازوکار تردد با قطار و هواپیما در ایام نوروز ۱۴۰۰ هنوز از سوی ستاد مقابله با کرونا اعلام نشده است.

از حدود یک سال قبل که خزان کرونا در ایران اسلامی وزان شده و  اکثر حوزه‌ها از جمله وضعیت اقتصادی متأثر از یکه‌تازی این ویروس چموش شده است، گزارش‌های مختلفی درباره وضعیت اقتصادی نهادها و قیمت‌ها اعلام شده که هیچ‌کدام نشانی از قطعیت ندارند.

یکی از مهمترین بخش‌های تأثیر پذیر از ویروس کرونا بخش حمل و نقل هوایی و زمینی بوده است که به دلیل محدودیت‌های کرونایی و کاهش سفرها با کمترین ظرفیت به فعالیت خود ادامه داده‌اند.

به گفته سیاوش امیرمکری صنعت هوانوردی به دلیل کاهش چشمگیر پروازهای خارجی، با افزایش حجم بدهی شرکت‌های هواپیمایی خارجی مواجه شده است و این میزان بدهی به تدریج در حال افزایش است و نسبت به تعداد ارقام سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

سال ۲۰۲۰ مسافرت‌های هوایی در جهان کاهش ۵۹ تا ۶۰ درصدی را تجربه کرد به طوری که در این سال میزان کاهش درآمدهای فرودگاهی ۱۱۲ میلیارد دلار بود و تعداد مسافران داخلی و بین المللی ۶۰ درصد اُفت پیدا کرد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفته است در سال ۲۰۲۰ مسافران بین المللی ۷۳ درصد و مسافران هوایی ایران ۴۶ درصد کاهش یافته‌اند و ایران با حدود ۵۲ درصد و ۶۹ میلیون دلار کاهش درآمد پروازهای عبوری و خدمات ناوبری هوایی نسبت به سال ۲۰۱۹ رتبه ۳۰ را از منظر ضرر و زیان در جهان به خود اختصاص داده است.

درحالی که به اواخر سال ۹۹ نزدیک می‌شویم برخی از مسئولان نگران ورود به فاز چهارم شیوع ویروس کرونا و به تازگی ویروس جهش یافته انگلیسی هستند که این نگرانی باتوجه به تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ چند برابر می‌شود.

هنوز محدودیتی در زمینه سفر با قظار و هواپیما مطرح نشده و تنها برخی از مسئولان از ثبات قیمت بلیت هواپیما و قطار در ایام نوروز ۱۴۰۰ صحبت کردند.

اخیرا مقصود اسعدی‌سامانی دبیر انجمن ایرلاین‌های کشور در مورد نرخ بلیت هواپیما در ایام نوروز گفته است شرکت‌های هواپیمایی در خصوص نرخ بلیت هواپیما در ایام نوروز تابع نرخ بلیت مصوب سازمان هواپیمایی کشوری خواهند بود.

به گفته وی طی ایام نوروز افزایشی در نرخ بلیت هواپیماها رخ نخواهد داد و شرکت‌های هواپیمایی با وجود خسارت‌هایی که ناشی از کرونا متحمل شدند، همچنان مطابق نرخ مصوب سازمان هواپیمایی کشوری اقدام به فروش بلیت خواهند کرد.

البته هنوز سازو کار و محدودیت‌های بخش حمل و نقل هوایی و زمینی در ایام نوروز مشخص نشده است و با توجه به احتمال شیوع موج چهارم ویروس کرونا باید منتظر اعمال محدودیت‌های جدید بود.

لحظه انفجارهای پاریس در حین بازی فرانسه - آلمان/هجوم تماشاگران + فیلم

در زمینه بخش ریلی نیز از ابتدای بهمن ماه نرخ بلیت قطار با افزایش ۲۵ درصدی قیمت‌ها روبرو شد و به گفته میرحسن موسوی، معاون مسافری شرکت راه‌آهن این مصوبه بخش کوچکی از زیانی است که تاکنون شرکت‌های حمل‌ونقلی به دلیل شیوع ویروس کرونا متحمل شدند.

موسوی در مورد افزایش قیمت بلیت قطار در ایام نوروز ۱۴۰۰ گفت: هیچ افزایش قیمتی برای بلیت‌های ایام نوروز نداریم.

به هر روی، درباره قیمت‌های حوزه ناوگان حمل و نقل زمینی و هوایی هیچ «قطعیتی» و «ثباتی» وجود ندارد و به قول قیصر امین‌پور در «عصر احتمال» به سر می‌بریم؛ عصری که در آن، هیچ اصلی جز «احتمال» در آن یقین ندارد.

منبع : میزان / خبر آنلاین

 

آغاز پیش‌فروش اینترنتی بلیت‌های قطار نوروز ۱۴۰۰

به گزارش تفریحی سنتر به نقل قول از از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران،پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری در بازه زمانی یکم بهمن تا ۲۳ اسفندماه سال جاری، به صورت اینترنتی و حضوری صبح روز یکشنبه ۱۵ دی ماه سال جاری، در سراسر کشور آغاز می شود.

تاریخ پیش فروش بلیط قطار نوروز ۱۴۰۰ چه روزی است؟

همه ساله برای توزیع عادلانه بلیط قطارها بین هموطنان عزیز و جلوگیری از بازار سیاه بلیط ، راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شرکتهای ریلی مانند رجا و سفیر و فدک ، بعد از انجام بررسی های لازم ناوگان ریلی و نیز استفاده از آمار و ارقام و تجربیات کارشناسان مربوطه ، چند وقت قبل (حتی تا دو ماه قبل از تعطیلات نوروز) روزهای خاصی را جهت فروش اینترنتی بلیط قطار نوروز و نیز فروش حضوری در دفاتر معتبر و آژانسهای هواپیمایی و مسافرتی اعلام می نمایند.

پیش فروش بلیط قطارهای عید نوروز در سال قبل حدود یک ماه و نیم قبل از عید نوروز انجام شد که تاریخ دقیق آن توسط رسانه های عمومی و جراید کثیر الانتشار و سایت شرکت های ریلی اطلاع رسانی گردید.

تاریخ دقیق پیش فروش بلیط قطارهای ویژه نوروز ۱۴۰۰ امسال ، بعد از اعلان آن توسط مراجع ذیربط در راه آهن و شرکتهای ریلی فوق ، در همین جا نیز توسط این شرکت هم اطلاع رسانی خواهد شد.

خرید آنلاین بلیط قطار ویژه نوروز ۱۴۰۰

امروزه بلیط های قطار از نوع بلیط الکترونیکی و ای تیکت ( Eticket ) است که مزیت خوبی برای مسافران ایجاد کرده تا در هرجای کشور که باشند از برخی سایتهای معتبر بتوانند آنرا خریداری نمایند.

خرید تلفنی بلیط قطار ویژه عید نوروز ۱۴۰۰

برای کسب هرگونه اطلاعات قیمت و ساعات حرکت قطارهای نوروز ۱۴۰۰ پس از اطلاعیه راه آهن و شرکتهای ریلی مذکور ، می توانید با اپراتورهای این شرکت در ساعات اداری به شماره های زیر تماس حاصل فرمائید.

حتی اگر از سایت و یا جای دیگر نتوانستید بلیط قطار های ویژه نوروز ۱۴۰۰ را تهیه کنید باز هم روی همکاری ما حساب کنید و با ما تماس بگیرید و از سیستم رزرو ما هم امتحان کنید تا در ایام پیک عید نوروز ۱۴۰۰  بلیط قطارهای شما را صادر کنیم!

علت فوت عزت الله انتظامی | عزت الله انتظامی درگذشت

قیمت بلیط قطار عید نوروز 1400

عوامل زیادی مانند لوکس بودن قطارها ، درجه یک و یا درجه دو بودن آن و کوپه ای یا سالنی بودن قطار و نیز تاریخ های موثر حرکت قطارها و نیز مسیر مربوط به حرکت قطار و همچنین خدماتی که در قطار به عنوان پذیرایی و امکانات و سرویس های خدماتی به مسافرین محترم ارائه می گردد ،جزو عوامل تعیین کننده قیمت بلیط قطارهای عید نوروز ۱۴۰۰ خواهد بود.

هنگامیکه بخشنامه نرخ بلیط مسیرهای ریلی

رزرو کوپه دربست در قطارهای عید نوروز 1400

می‌توانید با خرید هر چهارتخت در کوپه‌های چهارنفره قطارهای عید نوروز ۱۴۰۰ ،قطار انتخابی خود را به صورت دربست بگیرید تا به همراه خانواده یا دوستان خود سفر راحت‌تری را تجربه کنید و مسافر غریبه در کوپه خود نداشته باشید.

دربست کردن کوپه قطارها ویژه عید نوروز امسال به آسانی هنگام خرید بلیط قطار امکان پذیر است و فقط می بایست به اپراتور ما این موضوع را اطلاع دهید تا به صورت دربست آنرا صادر نماید.

اگر بلیط گروهی قطارهای نوروزی را می خواهید و یا اگر کودکان کم سن و سال به همراه دارید، کوپه‌های دربست را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بلیط گروهی قطارهای نوروز 1400

با توجه به اینکه راه آهن همه ساله برای توزیع عادلانه تر بلیط بین مسافرین عید نوروز ، صدور بلیط های گروهی بیش از دو کوپه را در ابتدای پیش فروش معمولاً محدود و ممنوع می نماید ، ولی پس از گذشتن زمانی ، امکان صدور بلیط گروهی قطار ویژه عید نوروز فراهم می گردد.

بنابراین چنانچه شما نماینده گروه یا هیئت و یا ارگان و شرکتی هستید که می بایست برای تعداد کثیری از مسافرین اقدام به تهیه بلیط گروهی قطار ویژه عید نوروز ۱۴۰۰ نمائید ، از قبل آمار و مشخصات مسافرین خود را به اپراتور ما اطلاع دهید تا پیگیری و صدور آن طبق ضوابط و قوانین راه آهن صورت بگیرد.

بلیط قطارهای نوروز ۱۴۰۰ ویژه خواهران در واگن مخصوص بانوان

چنانچه بانوان مایل هستید در قطار های ویژه عید نوروز ۱۴۰۰ به مسافرت بروند، برای راحتی هرچه بیشتر آنها در قطار ،می توانند از واگن مخصوص بانوان و سهمیه خرید بلیط قطار نور ویژه سالن بانوان در عید نوروز 1400 برای ایشان استفاده کرد.

البته وجود واگن ویژه بانوان در قطار نور در مسیر و تاریخ و نوع قطار انتخابی تان را باید از قبل با اپراتور مربوطه چک کنید زیرا در برخی مواقع ، چنین واگنی به لوکوموتیو بسته نمیشود.

مطالب مشابه
دیدگاه بگذارید 4

 • آواتار کاربر محمدحسین
  محمدحسینمهمان
  1397-11-14

  با سلام و عرض خسته نباشید. میخواستم بپرسم چطور میتونم از طریق سایت دو تا کوپه دربست کنار هم خریداری کنم. با تشکر و سپاس

  پاسخ
 • آواتار کاربر علی عرب حجی
  علی عرب حجیمهمان
  1397-10-24

  باسلام وعرض خسته نباشیدممنون وسپاس گذارم ازاطلاع رسانی های شما فقط اگرممکن است برای بلیط های نوروزی زودتراطلاع رسانی کنیدممنون میشیم بی صبرانه منتظرخریدهای بلیط نوروزی هستیم ازالان با تشکرفراوان

  پاسخ
 • آواتار کاربر عبدالرضا
  عبدالرضامهمان
  1397-10-18

  سلام لطفا برای 23 اسفند به بعد هم اطلاع رسانی کنید که کی باز میشه مخصوصا اینترنتی

  پاسخ
 • آواتار کاربر مجتبی
  مجتبیمهمان
  1395-11-01

  تشکر از ازلاع رسانی

  پاسخ