×
وب سایت تفریحی سنتر در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند
دانلود سریال خوب بد جلف دانلود سریال ملکه گدایان دانلود سریال قورباغه دانلود سریال گیسو

روز پدر ۹۹ ❤️ | روز مرد ۹۹ | میلاد امام علی سال 99 چه روزی است ؟

روز پدر 99 | روز مرد اسفند ۹۹ | میلاد امام علی سال 99 چه روزی است ؟

روز پدر سال ۹۹ چه روزی است ؟ + روز مرد سال 99 + روز جهانی مرد 2021

روز پدر 99 | روز مرد اسفند ۹۹ | میلاد امام علی سال 99 چه روزی است ؟

رسانه تفریحی سنتر در این مطلب ، به بررسی تاریخ دقیق روز پدر ۹۹ در تقویم شمسی – قمری – میلادی، استوری و کلیپ تبریک و پیامک آن پرداخته است .

تاریخ دقیق روز مرد (پدر) در سال ۹۹

روز پدر که به آن روز مرد نیز گفته میشود، در تاریخ در 13 رجب مصادف با تولد حضرت علی (ع) است که تاریخ دقیق روز پدر ۹۹ (روز مرد 99) در تقویم 1399 مصادف با 7 اسفند ماه است.

روز پدر ۹۹

تاریخ روز پدر در تقویم سال 99 به شمسی

تاریخ دقیق روز پدر و روز مرد در تقویم شمسی 99 مصادف است با :

پنجشنبه ، ۷ اسفند [ حوت ] ۱۳۹۹
۷ / ۱۲ / ۱۳۹۹

روز پدر ۹۹

تاریخ دقیق روز پدر 99 در تقویم قمری 1442

تاریخ دقیق روز پدر و روز مرد سال 99 در تقویم قمری 1442 مصادف است با :

الخمیس ، ۱۳ رجب[ ماه حرام ] ۱۴۴۲
۱۳ / ۷ / ۱۴۴۲

روز پدر ۹۹

تاریخ دقیق روز مرد و روز پدر 99 در تقویم میلادی 2020

تاریخ دقیق روز مرد و روز پدر 99 در تقویم میلادی 2020 مصادف است با :

2021 February 25 , Thursday
25 – 2 – 2021

روز پدر ۹۹

روز پدر (روز مرد) در تقویم ۹۹ چند شنبه است ؟

روز پدر در تقویم ۹۹ مصادف است با روز پنجشنبه 7 اسفند
روز پدر ۹۹
روز پدر روزی است برای بزرگداشت پدرها.در ایران روز پدر در ۱۳ رجب زادروز
حضرت علی بن ابیطالب (ع) ، اولین امام شیعیان گرامی داشته می‌شود.

کلیپ های تبریک ویژه روز پدر ۹۹

……

تاریخ روز میلاد حضرت علی علیه السلام تا سال 1400 هجری شمسی
سال 1399: در سال 1399 فرخنده میلاد حضرت علی و تاریخ روز پدر در روز پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۹ مصادف با سیزدهم ماه رجب است.
سال 1400: سه شنبه 26 بهمن

روز پدر 99 | روز مرد اسفند ۹۹ | میلاد امام علی سال 99 چه روزی است ؟

در بسیاری کشورها روز پدر، سومین یکشنبهٔ ماه ژوئن در نظر گرفته شده‌است. این روز در ادامهٔ روز مادر و قدردانی از مادران است.

روز پدر 99 | روز مرد اسفند ۹۹ | میلاد امام علی سال 99 چه روزی است ؟

۱۹ نوامبر، روز جهانی مرد ۲۰۲۱ + تاریخچه و نماد

هرساله در روز جهانی مرد کنفرانس‌ها، سمینارها و برنامه‌های متنوعی در کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود تا بار دیگر توجه مردم را به سلامت جسمی و روانی مردان، مشارکت آنها در خانه، مراقبت از فرزندان و دیدگاه نادرست به جنس مخالف جلب کند.

پیشنهادی
اعتکاف سال ۹۹ | تاریخ دقیق شروع اعتکاف 99+ زمان ثبت نام اعتکاف 99

روز پدر 99 | روز مرد اسفند ۹۹ | میلاد امام علی سال 99 چه روزی است ؟

روز جهانی مرد چه روزی است؟ 

در تقویم جهانی، ۱۹ نوامبر هرسال روز جهانی مرد ( International Men’s Day) است. این روز در سال ۲۰۲۰ با ۲۹ آبان ۱۳۹۹ برابر است.

تاریخچه روز جهانی مرد

پرفسور توماس استر ۷ فوریه ۱۹۹۲ را به نام روز جهانی مرد تعیین کرده است. این رویداد در روز یکشنبه ۸ فوریه ۱۹۹۱ تصویب شد. ابتدا این روز تنها در تعداد کمی از کشورها به رسمیت شناخته می‌شد اما از سال ۱۹۹۹ به تدریج به تعداد آنها اضافه شد تا اینکه در حال حاضر بیش از ۶۰ کشور جهان این روز را به رسمیت می‌شناسند.

هدف روز جهانی مرد

هدف از برگزاری روز جهانی مرد را می‌توان در تمرکز بر سلامت مردها، بهبود روابط، ترویج برابری جنسیتی و همچنین نشان دادن نقش مثبت مرد در جامعه دانست. این روز فرصتی را برای همه مردان فراهم می‌کند تا نشان دهند که آنها همواره به جامعه و خانواده خود کمک می‌کنند و در مراقبت از فرزند خود به همسرشان یاری می‌رسانند. همچنین این مناسبت نشان می‌دهد که همه مردها آدم‌های زورگو و منفعت طلبی که در ذهن اکثریت جنس مخالف وجود دارد، نیستند. روز جهانی مرد روزی است که همه از مردهایی که هر روزه در محل کار خود جهت تلاش و فداکاری برای خانواده و کشور خود مشغول به فعالیت هستند و سعی می‌کنند به عنوان یک شهروند جامعه نقش سازنده‌ای را هم برای خانواده خود و هم برای جامعه ایفا کنند، جشن بگیرند.

نماد مردان

نماد مردان، نماد مریخ دایره‌ای است که یک فلش در گوشه سمت راست بالا وجود دارد. از این نماد در متن‌های باستانی برای نمایش سپر و شمشیر جنگ استفاده می‌شد. این نماد علاوه بر مشخص کردن جنس مذکر، برای نشان دادن سیاره مریخ و عنصر آهن در شیمی هم استفاده می‌شود. از این نماد همچنین برای نشان دادن مارس (خدای روم)، آرس (خدای یونان)، لوگوی کارخانه ولوو و سرویس‌های بهداشتی مردان استفاده می‌شود. سیاره مریخ به عنوان نماد آهنگ طبیعی مرگ و زندگی شناخته می‌شود به همین دلیل از مریخ به عنوان سمبل مردانگی، حرکت، تلاشگر، قدرتمند، متمرکز، هدف گرا، پرخاشگر، مشتاق و با انرژی یاد می‌شود.

پیشنهادی
روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان ۱۴۰۰ | روز جهانی منع خشونت علیه زنان 2021

روز پدر در سایر کشورها

 

روز پدر در آلمان

روز پدر در آلمان(به آلمانی|Vatertag) نسبت به دیگر کشورهای جهان متفاوت است.روز عروج مسیح به آسمان به عنوان روز پدر در نظر گرفته شده‌است (روز سه شنبه، چهل روز پس از عید پاک). این روز، یک تعطیلی رسمی است و در برخی مناطق آلمان به آن «روز مرد» (به آلمانی: Männertag) یا «روز آقایان» (به آلمانی: Herrentag) نیز می‌گویند.

روز پدر در آمریکا

در آمریکا روز پدر در سومین یکشنبهٔ ماه ژوئن جشن گرفته می‌شود. این روز اولین بار در ۱۹ ژوئن ۱۹۱۰ در اسپوکین گرامی داشته شد.

روز پدر به شکل امروزی آن از سوی سونورا اسمارت داد زادهٔ آرکانزاس ایجاد شد. پدر او ویلیام جکسون اسمارت، یکی از کهنه سربازان دوران جنگ داخلی آمریکا بود، او به تنها شش فرزندش را در اسپوکین بزرگ کرده بود.دختر او سونورا، بسیار تحت تاثیر تلاش‌های آنا جارویز برای جا انداختن روز مادر قرار گرفته بود، برای همین او روز ۵ ژوئن زادروز پدرش را به عنوان روز پدر معرفی کرد اما آمادگی لازم برای برگزاری مراسم بزرگداشت را نداشت درنتیجه مراسم به سومین یکشنبهٔ ژوئن منتقل شد.

خیلی زود ویلیام جنینگ برایان به صورت غیر رسمی از این مراسم حمایت کرد. در ۱۹۱۶ خانوادهٔ وودرو ویلسون رئیس جمهور وقت نیز برای او مراسم بزرگداشت روز پدر را برگزار کردند. در ۱۹۲۴ کالوین کولیج رئیس جمهور آن دوران پیشنهاد کرد که روز پدر به عنوان یک روز ملی شناخته شود.

روز پدر در اسپانیا

روز پدر (به اسپانیایی: El Día del Padre) در روز جشن یوسف مقدس، در ۱۹ مارسگرامی داشته می‌شود. در این روز مقدس، بانک‌ها و بسیاری از مغازه‌ها تعطیل اند.

 

05 اسفند 99 هیچ دیدگاه تقویم و مناسبت ها
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments