×
پیشنهاد ویژه سایتRecommended
وب سایت تفریحی سنتر در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند
دانلود سریال آقازاده دانلود سریال هم گناه
  • خانه
  • »
  • اخبار
  • »
  • میزان و مبلغ زکات فطره و کفاره روزه سال 94 چقدر است؟

میزان و مبلغ زکات فطره و کفاره روزه سال 94 چقدر است؟

میزان و مبلغ زکات فطره و کفاره روزه سال 94 چقدر است؟

ميزان فطريه نان و برنج فطر 94 – مقدار پول كفاره عید فطر 1394

میزان و مبلغ زکات فطره و کفاره روزه سال 94 چقدر است

به گزارش تفریحی سنتر، از سوی دفاتر مراجع عالیقدرفتوای آیت‌الله مکارم‌شیرازی و آیت الله مظاهری مبلغ زکات فطریه و کفاره عمد و غیر عمد در سال ۹۴ اعلام شد.

بر اساس فتوای آیات عظام مکارم‌شیرازی و مظاهری، زکات فطره امسال بر مبنای قوت غالب گندم، مبلغ ۵۰۰۰تومان و بر اساس قوت غالب برنج، مبلغ ۱۵۰۰۰ تومان اعلام شده است.

بر همین اساس کفاره روزه غیرعمد مبلغ ۱۵۰۰ تومان وکفاره روزه عمد نیز به مبلغ ۹۰۰۰۰ توماناست که باید به صورت نان تهیه و پرداخت شود،

بر اساس مسأله ۱۴۹۲ رساله توضیح المسائل آیت‌الله مکارم شیرازی، زکات فطره بر تمام کسانی که قبل از غروب شب عید فطر بالغ و عاقل و غنی باشند واجب است، یعنی باید برای خودش و کسانی که نان خور او هستند، هر نفر به اندازه یک صاع (تقریباً سه کیلو) از آنچه غذای نوع مردم آن محل است، اعم از گندم و جو یا خرما یا برنج یا ذرّت و مانند این‌ها به مستحق بدهد و اگر پول یکی از اینها را بدهد کافی است.

همچنین بنابر فتوای این مرجع تقلید اگر کسی تنها در افطار شب عید فطر مهمان دیگری باشد فطریه او به عهده خودش است.

در رساله توشیح المسائل آیت الله مکارم شیرازی آمده، پرداخت فطریه از واجبات الهی وشرط قبولی روزه ماه مبارک رمضان و بیمه شدن انسان در برابر حوادث مختلف است.

بر اساس فتوای این مرجع تقلید،زکات فطره بر همه مسلمان عاقل و بالغ که توانایی دارند واجب است، یعنی علاوه بر روزه‌داران و معذورین حتی به کسانی که عمداً روزه را خوردند نیز واجب است.

23 تیر 94 هیچ دیدگاه اخبار

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of