دانلود فیلم قهرمان
sefarat arabestan dar tehran

آتش زدن سفارت عربستان در تهران + عکس و فیلم

۱۳ دی ۱۳۹۴
0

فیلم آتش زدن سفارت عربستان در تهران + دانلود

آتش زدن سفارت عربستان در تهران + فیلم

عکس و فیلم آتش زدن سفارت عربستان در تهران

دانلود فیلم درگیری سفارت و کنسولگری عربستان سعودی

عکس و فیلم آتش زدن سفارت عربستان در تهران

عکس و فیلم آتش زدن سفارت عربستان در تهران

سفارت عربستان در تهران در پی شهادت آیت الله شیخ نمر، محل تجمع ایرانیانی بود که به این اقدام ناجوانمردانه دولت سعودی اعتراض داشتند.

به گزارش «تابناک»، سفارت عربستان واقع در نیاوران تهران در پی شهادت آیت الله نمر، محل تجمع معترضان ایرانی بود. عده ای از مردم با سر دادن شعارهایی علیه آل سعود، در مقابل این سفارت تجمع کردند؛ اما به رغم تلاش نیروی انتظامی برای ممانعت، چندین نفر که رئیس پلیس تهران آنان را خودسر نامیده است، وارد سفارت عربستان شدند و به اتاق های این سفارتخانه رفتند.

چند نفر از تجمع کنندگان که به داخل سفارت رفته بودند، از بالای بام سفارتخانه، کاغذهای مکاتبات اداری داخل اتاق‌ها را به خیابان ریختند. در این میان، در پی وقوع آتش سوزی مختصر در بخش‌هایی از سفارت عربستان، ماشین های آتش نشانی در محل حاضر شدند. برخی اخبار تأیید نشده حاکی از مشکوک بودن آتش سوزی گسترده داخل سفارت عربستان است. برخی از حاضران در تجمع امشب مقابل سفارت می‌گویند، آتش سوزی داخل سفارت، عمدی و کار خود کارکنان سفارت و پیش از ورود تجمع کنندگان به ساختمان اصلی سفارت بوده است

پس از ورود چند نفر به سفارت عربستان، مأموران نیروی انتظامی وارد صحنه شدند و محل این سفارتخانه را تخلیه کردند. همچنین سردار ساجدی نیا، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ برابر سفارت حضور پیدا کرد و نسبت به آرام نمودن مردم معترض اقدام نمود. علاوه بر رئیس پلیس پایتخت، سردار مومنی، جانشین فرمانده نیروی انتظامی نیز در محل سفارت حاضر شده است.

سردارحسین ساجدی نیا رئیس پلیس پایتخت در این باره گفت: حوالی ساعت 22:20 شنبه شب عده ای از نیروهای خودسر رو به روی سفارت عربستان تجمع کرده و مدتی بعد اقدام به پرتاب سنگ و کوکتل مولوتف به سمت ساختمان سفارت کردند.

وی با بیان اینکه در پی این اقدام خسارت هایی به ساختمان سفارت وارد شد، گفت: مأموران پلیس از همان دقایق اولیه با این اقدام مقابله کردند تعدادی از مأموران ما نیز زخمی شدند.

ساجدی نیا با ببان این که تعدادی از نیروهای خودسر حمله کننده به سفارت دستگیر شدند، افزود: عده قلیلی هم وارد سفارت شدند که مأموران پلیس اقدام به خارج کردن این افراد کردند. در حال حاضر اوضاع در اطراف سفارت عربستان آرام است و مأموران پلیس تا هر زمان که لازم باشد، در محل حضور خواهند داشت.

همچنین یک مقام آگاه در وزارت امور خارجه کشورمان خبر اخراج سفیر ایران در ریاض و اعزام هواپیما برای انتقال دیپلمات‌های ایرانی و خانواده‌های آنها را ساختگی خواند.

دانلود کلیپ آتش زدن سفارت عربستان در تهران

تصاویر :

0 / 5. امتیازات: 0

آموزش زبان
اپلیکیشن تفریحی سنتر
مطالب مشابه

دیدگاه کاربران