دانلود سریال گیسو دانلود سریال دراکولا دانلود سریال ملکه گدایان
روز کریسمس 2021 چه تاریخی است ؟

روز کریسمس ۲۰۲۱ چه روزی است؟ | کریسمس 2021 کی هست ؟

30 آذر 1399
0

روز کریسمس ۲۰۲۱ چه روزی است؟ تاریخ روز کریسمس 2021

تاریخ دقیق روز کریسمس 2021 + کریسمس چندمه / کریسمس ۹۹

روز کریسمس 2021 چه تاریخی است ؟

کریسمَس (در انگلیسی Christmas) یا نوئل (در زبان فرانسوی Noël) جشنی است در آیین مسیحیت و به منظور گرامیداشت زادروز عیسی مسیح برگزار می‌شود. شاید دوست داشته باشید که بدانید روز کریسمس 2021 چه تاریخی است؟ . رسانه تفریحی سنتر در این مطلب به تاریخ دقیق روز کریسمس پرداخت است .پس با ما همراه باشید …

کریسمس ۲۰۲۱ چه روزی است ؟

تاریخ کریسمس سال 2021 روز جمعه ۵ دی ماه سال ۱۳۹۹ میباشد .

تاریخ کریسمس 99

تاریخ دقیق کریسمس در سال 99 مصادف است با جمعه دی ماه .

عید کریسمس 2021 به تاریخ ایران

کریسمس 2021 در ایران به تاریخ 1399/10/05 مصادف با ۱۰جمادی الاولی سال ۱۴۴۲ میباشد .

کریسمس سال 2021 چه تاریخی دارد ؟

تاریخ کریسمس سال 2021 مصادف است با ۲۵ دسامبر 2020 .

سال نو میلادی چه روزی است ؟

سال نو میلادی و کریسمس 2021 مصادف با 5 دی سال 1399 و ۲۵ دسامبر سال ۲۰۲۰
روز کریسمس 2021 چه روزی است ؟

تاریخچه جشن های کریسمس چیست ؟

در زمان‌های خیلی دور، مردم اروپا در تاریک‌ترین روزهای زمستان تولد و نور را جشن می‌گرفتند. بسیاری از مردم پس از پشت‌سر گذاشتن یک زمستان سخت، انقلاب زمستانی را جشن می‌گرفتند و با اشتیاق فراوان انتظار آمدنِ روزهای بلندتر و لذت بردن از نور خورشید را می‌کشیدند.

اهالی اسکاندیناوی از تاریخ ۲۱ دسامبر و مصادف با انقلاب زمستانی تا ماه ژانویه، جشن مذهبی یول (Yule) را برپا می‌کردند. آن‌ها بازگشت خورشید را با آتش زدن توده‌ی بزرگی از هیزم‌ها جشن می‌گرفتند.

پدرها و پسرها مقادیر زیادی هیزم جمع می‌کردند و به خانه می‌آورند. سپس آن‌ها را آتش می‌زدند و تا خاموش شدن آتش به جشن و برپایی ضیافت می‌پرداختند. خاموش شدن آتش این هیزم‌ها معمولا تا ۱۲ روز طول می‌کشید. مردم اسکاندیناوی اعتقاد داشتند آتش نماد خوک یا گوساله‌ای است که در سال پیشِ رو متولد می‌شود.

روز جشن آذرگان ،آذر روز ۱۴۰۰ ❤️ | تاریخ دقیق روز جشن آذرگان در سال 1400

با این حال اولین اشاره به جشن کریسمس در تقویم فیلوکالوس مشاهده شده است که این تقویم در سال ۳۵۴ در روم نوشته شده است. در سال ۳۸۱ با تعیین شدن اسقف جدید، این جشن به طور کلی از میان رفت اما در سال ۴۰۰ با انتصاب جان کریستوستوم دوباره متولد شد.

در سال‌های ابتدایی مسیحیت، عید پاک (Easter) عید اصلی این مذهب به‌شمار می‌رفت و مردم تولد حضرت عیسی (ع) را جشن نمی‌گرفتند. در قرن چهارم پس از میلاد مسیح، کلیسا رسما تولد مسیح را به‌عنوان به‌عنوان عید اعلام کرد.

علی‌رغم آن‌که برخی شواهد نشان می‌دهند حضرت عیسی (ع) در بهار متولد شده است، پاپ جولیوس اول (Pope Julius I) تاریخ ۲۵ دسامبر را انتخاب کرد. گفته می‌شود کلیسا با اتخاذ برخی از سنت‌های ساترنالیا، جشن پاگان‌ها یا غیرمسیحی‌ها این تاریخ را انتخاب کرد.

در پایان قرن هشتم میلادی، جشن کریسمس به کشورهای اسکاندیناوی هم رسید. امروزه در کلیساهای ارتدوکس یونانی و روسی، کریسمس ۱۳ یا ۱۴ روز پس از ۲۵ دسامبر جشن گرفته می‌شود.

تاریخ روز کریسمس 2021

ماجرای درخت کریسمس

یکی از مهمترین نمادهای کریسمس درخت آن است، درختی سرسبز و پر از تزئینات براق و دیدنی. عموم مردم تصور می‌کنند که ارتباطی مستقیم بین درخت کریسمس و بت‌پرستی در گذشته وجود دارد اما به هیچ‌وجه اینطور نیست و ادعاهای متعددی درباره‌ی چرایی وجود درخت کریسمس وجود دارد که در هیچ‌یک از آنها حرفی از پرستیدن بت وجود ندارد.

مطالب مشابه
دیدگاه بگذارید 0