C:\Users\JFP\Desktop\icon folder\معرفی-بهترین-چای-ها-برای-درمان-اضطراب.jpg

معرفی بهترین چای ها برای درمان اضطراب

3 ژوئن 2022

معرفی بهترین چای ها برای درمان اضطراب

معرفی بهترین چای ها برای درمان اضطراب دمنوش های گیاهی قرن هاست که هم برای فواید سلامتی و هم برای لذت بردن استفاده می شود. درمان اضطراب برخی افراد ادعا می کنند که برخی از دمنوش های گیاهی دارای خواصی هستند که می توانند به کاهش علائم استرس، اضطراب و سایر نگرانی های مربوط به سلامت روان کمک کنند.این مهم است که به یاد داشته باشید آنچه برای یک نفر کار می کند ممکن است برای شما کارساز نباشد. یافتن چای گیاهی مناسب یا ترکیب چای گیاهی می تواند زمان بر باشد.

معرفی بهترین چای ها برای درمان اضطراب اگرچه دمنوش‌های گیاهی از نظر فنی با کپسول‌های مکمل، روغن‌ها، تنتورها و سایر داروهایی که ممکن است برای مدیریت اضطراب استفاده کنید متفاوت است، اما تداخلات آن هنوز امکان‌پذیر است. همیشه قبل از افزودن چای گیاهی به برنامه روزانه خود با یک پزشک یا سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی صحبت کنید.

فواید چای

برخی از چای های گیاهی ممکن است به کاهش استرس و اضطراب گاه به گاه کمک کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به عنوان یک درمان مکمل معمول برای یک بیماری زمینه ای استفاده شوند.

سایر مزایای بالقوه نوشیدن دمنوش های گیاهی مختلف می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • بهبود شرایط خواب و بی خوابی
 • تسکین ناراحتی معده و مشکلات گوارشی
 • بهبود دردهای قاعدگی
 • بهبود حالت تهوع و حالت تهوع صبحگاهی
 • بهبود سطح فشار خون
  در ادامه بخوانید تا بیاموزید که کدام دمنوش ها ممکن است به تسکین و حمایت از احساس کلی رفاه شما کمک کنند.

معرفی بهترین چای ها برای درمان اضطراب

معرفی بهترین چای ها برای درمان اضطراب

نعناع فلفلی

این گیاه کلاسیک باغی را می توان برای چیزی بیشتر از چاشنی استفاده کرد. برخی تحقیقات نشان می دهد که این عطر ممکن است احساس ناامیدی، اضطراب و خستگی را کاهش دهد.

تحقیقات جداگانه نشان می دهد که استنشاق بوی روغن نعناع ممکن است به کاهش اضطراب در افرادی که به دلیل حمله قلبی و زایمان در بیمارستان بستری شده اند، کمک کند.

بهترین استفاده برای: چای نعناع فلفلی برای مبارزه با احساسات استرس زای مانند اضطراب مفید است. اگر احساس خستگی می کنید، چای نعناع نیز ممکن است مفید باشد.

بابونه

این گل دیزی مانند مترادف با آرامش است و آن را در میان شناخته شده ترین چای های تسکین دهنده استرس قرار می دهد.

یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که استفاده طولانی مدت از عصاره بابونه به طور قابل توجهی علائم متوسط ​​تا شدید اختلال اضطراب فراگیر (GAD) را کاهش می دهد. با این حال، از بروز علائم بعدی جلوگیری نکرد.

بهترین استفاده برای: همراه با خاصیت آرامش بخش و آرام بخش بابونه، می توان از آن برای کمک به ناراحتی معده و همچنین کاهش درد و التهاب استفاده کرد.معرفی بهترین چای ها برای درمان اضطراب

اسطوخودوس

اسطوخودوس به دلیل اثرات تثبیت کننده خلق و خو و آرام بخش آن به طور گسترده ای شناخته شده است. اما آیا می دانستید که ممکن است به اندازه برخی داروها در تسکین اضطراب موثر باشد؟

محققان در یک مطالعه در سال 2010 دریافتند که سیلکسان، یک کپسول خوراکی اسطوخودوس، به اندازه لورازپام در بزرگسالان مبتلا به GAD موثر است.

بهترین استفاده برای: اسطوخودوس می تواند برای کاهش اضطراب و کمک به بهبود شرایط مراقبت از پوست مانند آکنه و سوختگی و همچنین درد و درد در بدن مفید باشد.

کاوا

چای آیینی جزایر اقیانوس آرام، کاوا به طور گسترده ای به عنوان یک درمان اضطراب استفاده می شود. ممکن است با هدف قرار دادن گیرنده های GABA در مغز که مسئول احساس اضطراب هستند، کار کند.

یک بررسی در سال 2018 نشان می‌دهد که قرص‌های عصاره کاوا ممکن است به طور ملایمی در درمان GAD موثر باشد، اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید که استفاده از کاوا با شرایط پزشکی جدی مانند مشکلات کبدی مرتبط است.

بهترین استفاده برای: کاوا بیشترین استفاده را برای کمک به کاهش علائم GAD دارد.

سنبل الطیب

ریشه سنبل الطیب معمولاً به عنوان یک داروی گیاهی برای بی خوابی و سایر اختلالات خواب استفاده می شود. ممکن است به تسکین بی خوابی ناشی از اضطراب کمک کند، اما تحقیقات منبع معتبر متفاوت بوده است.

یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که عصاره سنبل الطیب در زنانی که تحت یک روش پزشکی قرار می گیرند، اضطراب را کاهش می دهد.

بهترین استفاده برای: سنبل الطیب ممکن است به بهبود بی خوابی و سایر مشکلات سلامتی مانند سردرد و تپش قلب کمک کند.

معرفی بهترین چای ها برای درمان اضطراب

گوتو کولا

گوتو کولا به عنوان یک داروی سنتی و مقوی در بسیاری از فرهنگ های آسیایی استفاده می شود. اغلب برای کاهش احساس خستگی، اضطراب و افسردگی استفاده می شود.

یک مطالعه در سال 2012 روی موش ها نشان داد که عصاره گوتو کولا ممکن است یک درمان موثر برای اضطراب حاد و مزمن باشد. با این حال، تحقیقات بیشتری برای درک کامل اثرات آن مورد نیاز است.

بهترین استفاده برای: گوتو کولا ممکن است به تسکین اضطراب، افسردگی، استرس، بی خوابی و حتی ممکن است به کاهش علائم بیماری آلزایمر کمک کند.

بادرنجبویه

بادرنجبویه یکی از بستگان نعناع با رایحه لیمو، درمان پرکاربردی برای بی خوابی، اضطراب و افسردگی است. به نظر می رسد با تقویت GABA، یک انتقال دهنده عصبی که استرس را تسکین می دهد، منبع قابل اعتماد کار می کند.

در یک مطالعه در سال 2011 منبع معتبر، بادرنجبویه اکستر نشان داده شد که این عمل به اضطراب خفیف تا متوسط ​​و بی خوابی کمک می کند.

محققان در مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۸ دریافتند که مکمل بادرنجبویه علائم اضطراب، افسردگی، استرس و بی‌خوابی را در افراد مبتلا به بیماری قلبی به نام آنژین کاهش می‌دهد.

بهترین استفاده برای: بادرنجبویه برای کمک به مبارزه با بی خوابی، افسردگی و اضطراب استفاده می شود.

گل ساعتی

گل ساعتی مدتهاست که از منبع معتبر برای بهبود کیفیت خواب استفاده می شود. همچنین ممکن است به کاهش علائم اضطراب کمک کند.

محققان در یک مطالعه در سال 2017 دریافتند که مکمل گل شور و همچنین یک داروی اصلی برای کاهش اضطراب در افرادی که کار دندانپزشکی دارند، موثر است.

بهترین استفاده برای: گل ساعتی ممکن است به بهبود بی خوابی و اضطراب کمک کند و با بهبود سایر مشکلات سلامتی مانند مشکلات معده مرتبط است.

معرفی بهترین چای ها برای درمان اضطراب

چای سبز

چای سبز سرشار از L-theanine است، اسید آمینه ای که ممکن است اضطراب را کاهش دهد.

یک مطالعه در سال 2017 نشان داد که دانش‌آموزانی که چای سبز می‌نوشیدند نسبت به دانش‌آموزان گروه دارونما به طور مداوم سطوح پایین‌تری از استرس را تجربه کردند.

چای سبز همچنین برای کمک به بهبود تمرکز شناخته شده است، زیرا بر اساس یک منبع مورد اعتماد در سال 2010، ترکیب L-theanine و کافئین موجود در نوشیدنی به این امر کمک می کند.

بهترین استفاده برای: چای سبز ممکن است به کاهش اضطراب و استرس در افرادی که به طور منظم آن را می نوشند کمک کند.

آشواگاندا

آشواگاندا یک گیاه دارویی آیورودا است که گفته می شود به مبارزه با استرس و خستگی کمک می کند.

یک مطالعه در سال 2012 نشان داد که مصرف عصاره ریشه به طور قابل توجهی سطوح استرس را در یک بازه زمانی 2 ماهه کاهش می دهد.

مروری بر مطالعات در سال 2014 همچنین به این نتیجه رسید که عصاره آشواگاندا به کاهش احساسات استرس و اضطراب کمک می کند، اما تحقیقات بیشتری برای تایید این اثرات مورد نیاز است.

بهترین استفاده برای: آشواگاندا یک گیاه سازگار زا است که ممکن است به مدیریت اضطراب کمک کند. همچنین به دلیل داشتن خواص ضد التهابی، ضد استرس و آنتی اکسیدانی شناخته شده است.

لینک فروشگاه

لینک سایت

 

موفق باشید.

0 / 5. امتیازات: 0


سرویس جدید : تاپ تن تفریحی سنتر

 • دیدگاه ها

افزودن دیدگاه

 • آواتار کاربر محمدتقی
سهرابی
  محمدتقی سهرابیمهمان
  2023-04-06 21:00

  اکانت اینستا هم دارید؟

 • آواتار کاربر اسدالله
کمالی
  اسدالله کمالیمهمان
  2023-04-04 14:45

  afarin matlab khobi bood

 • آواتار کاربر رضا
  رضامهمان
  2023-03-24 19:18

  بیشتری بنویسین لطفا

 • آواتار کاربر ناصر
قهرمانی
  ناصر قهرمانیمهمان
  2023-02-17 18:48

  خیلی دنبال این موضوع بودم

 • آواتار کاربر جعفر
پارسا
  جعفر پارسامهمان
  2023-02-08 05:08

  بي شك بهترينين❤️❤️